Carlo Calenda novým ministrem hospodářského rozvoje v Itálii

10. 5. 2016

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 09.05.2016

Poměrně překvapivé rozhodnutí sdělil premiér Matteo Renzi médiím, když oznámil, že novým ministrem pro hospodářsky rozvoj se stane Carlo Calenda. Bývalý náměstek ministra již byl předběžně schválený prezidentem republiky a během tohoto týdne složí přísahu v paláci Quirinale.

ilustrační obrázekVedení ministerstva zůstalo po odstoupení Frederica Guidiho od konce března neobsazeno, jako favorité na volnou židli se nabízeli tajemník premiéra Claudio De Vincentino i předseda energetické asociace a bývalý prezident společnosti Enel, Chicco Testa. Carlo Calenda byl náměstkem ministra pro hospodářsky rozvoj za vlády Lettu i Renziho, ten ho ale od března 2016 nominoval jako zástupce Itálie při Evropské Unii. „Potřebujeme někoho, kdo je schopen zvládnout tak důležitou oblast, jakou je hospodářský rozvoj. Kdo má inteligenci přemýšlet o budoucnosti, inovacích, výrobě 4.0 a investicích do krizových oblastí.“ řekl premiér.     

Carlo Calenda, 43, je synem ekonoma Fabia Calendu a režisérky Cristiny Comenci. Zástupcem Itálie při EU se stal teprve 21. března 2016 když nahradil současného velvyslance Itálie v Madridu, Stefana Sannina.

Zdroj: Il Sole 24 Ore
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Miláně.

Tisknout Vaše hodnocení: