Carun Pharmacy expanduje s Konopnými lékárnami do Polska

22. 4. 2015

  • Země: Polsko
  • Datum zveřejnění: 16.04.2015
  • Zdroj: http://www.prekon.cz

ilustrační obrázekNejen Česko dnes zažívá konopný boom, ale celý svět. Tuzemská značka Carun má úspěch i v zahraničí. Loni se s ní společnosti Carun Pharmacy podařila úspěšná expanze do Velké Británie a letos pronikla s konceptem Konopných lékáren na polský trh.

V historickém městě Katovice naleznou lidé první z poboček, která brzy najde své následovníky. Polsko je totiž další ze zahraničních zemí, kde společnost Carun Pharmacy prostřednictvím master-franšízové licence úspěšně expanduje.

Důvodem pro vstup je i to, že obliba konopných produktů v této zemi je na vzestupu. Společnost přináší polským zákazníkům možnost nákupu kosmetiky z konopí obsahující konopný olej, ale hlavně i konopný výtažek z celé rostliny. Jen tak mají prostředky ty správné připisované účinky. V nabídce jsou i BIO potraviny s obsahem konopí botanického druhu Cannabis Sativa (konopí seté).

Zaznamenali jsme skutečně obrovský zájem o naše konopné produkty. Na polském trhu nabídka kvalitních konopných produktů doposud chyběla. Lidé tak tuto možnost vítají. Co se týče sortimentu, zdá se, že i v Polsku bude jedničkou univerzální konopná mast Carun,“ míní Michal Kylar, bussines manager Carunu. Firmu na pozici master-franšízanta v Polsku vybíral přes rok. V brzké době se otevře Konopná lékárna v Řešově, následovat bude Poznaň a další pobočky jsou v jednání.

Kompletní sortiment zahrnuje kromě konopného vína (zatím jen v Česku) uznávanou univerzální konopnou mast, Baby mast (pro děti) s bambuckým máslem, mýdlo, ústní vodu, pleťový krém, tělový a pleťový olej, intimní mycí gel a z doplňků stravy konopné semínko loupané, panenský konopný olej, lístky konopí, konopný bio sirup či konopné těstoviny.

Loni velký úspěch ve Velké Británii
Konopná mast Carun získala loni druhé místo v kategorii Nejlepší nový přírodní produkt na prestižním veletrhu v Londýně. Probojovala se z téměř 500 firem.

„Po úspěchu na londýnském veletrhu jsme navázali řadu zahraničních spoluprací. Rozhodli jsme se vstoupit na polský trh a rozjednané máme aktuálně i další země jako Německo, Rakousko, Francii či skandinávské země,“ prozrazuje Michal Kylar z Carun.

Na začátku loňského roku vznikla na britských ostrovech firma Carun UK Limited, která nabízí prostředky z konopí s nynějším sídlem v Londýně. Již dříve uvedl její generální ředitel Michal Takáč, že se rozhodli pro trh Velké Británie na základě průzkumu, který odhalil enormní zájem o konopné přípravky a potenciál trhu je proto slibný. Britská pobočka byla rovněž otevřena na základě franšízové licence a i zde se tímto způsobem hodlá rozšiřovat.

V Česku už přes dvě desítky lékáren
Za sítí franšízových Konopných lékáren stojí společnost Carun Pharmacy. Aktuálně je na českém trhu 24 lékáren a další chystají zahájení provozu. Pokud má někdo podle zakladatele Konopných lékáren a značky Carun Jiřího Stably zájem, není nic snazšího: „Kontaktujte společnost Carun Pharmacy přes webový formulář na našich stránkách,“ s tím, že zároveň vybízí všechny příznivce této starobylé léčivé byliny, ať sdílí informace a články o konopí na sociálních sítích a tím pomohou navrácení konopí zpět do Česka. Poptávku podporuje i internetový obchod jako stránky www.carun.cz nebo www.konopnyshop.cz.

Léčivé cannabinoidy třeba i proti stárnutí
Ženy neustále hledají nové pleťové vody a zázračné přípravky, které slibují dokonale bezchybnou pleť. Ale zvážili jste někdy použití konopí k odstranění akné nebo suché pokožky? Konopí je totiž, mimo širokého spektra pozitivních zdravotních účinků, možná tajemství, na dokonalou pleť. Produkty, které jej obsahují, mají protizánětlivé účinky. Konopí má jednu z nejvyšších úrovní přírodních antioxidantů.

„Aktivní cannabinoidy, jako nalezneme v produktu Carun, ukázaly zlepšení celé škály kožních problémů, včetně akné a ekzému,“ říká popularizátor konopí Jiří Stabla z Carun Pharmacy a pokračuje: „Cannabinoidy jsou mocné antioxidanty, které pracují na principu redukce zánětu a hlavně pokud se kombinují s hydratujícími oleji, můžou pomoci k udržení funkce přírodní kožní bariéry.“

Konopná rostlina obsahuje jedinečnou sloučeninu nazývanou cannabinoidy. Existuje asi kolem 85 různých druhů cannabinoidů. Nejznámější z nich je látka THC, která způsobuje marihuanový „rauš“. Konopí, které obsahují produkty Carun, má množství těchto psychoaktivních látek jen do 0,3 procenta (marihuana obsahuje často 20-30 procent, dokonce někdy až 38 procent THC), zato obsahuje velké množství dalšího důležitého cannabinoidu, a to cannabidiolu (CBD). Pro zajímavost slouží ke snížení psychoaktivních účinků THC.

Díky protizánětlivým, antibakteriálním a hypoalergenním vlastnostem extrakt z konopí zmírňuje a léčí pleťové problémy, jako jsou akné, vyrážky, suchou kůži, podrážděnou a svědící kůži, puchýře, hmyzí bodnutí, posttraumata a jizvy.

Mimořádně bohatý konopný olej má jednu z nejvyšších úrovní antioxidantů rostlinných olejů; antioxidanty jsou ceněné kvůli jejich proti-stárnoucím účinkům. Olej z konopí je také plný minerálů, jako je vápník, hořčík a draslík.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade ve Varšavě.

Tisknout Vaše hodnocení: