Částečné úvazky mají v Nizozemsku zelenou

5. 2. 2015 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Zaměstnání na flexibilní či zkrácené pracovní úvazky je poslední dobou ve vyspělém světě stále populárnější. Nizozemsko patří k zemím, kde je využívá nejvíce lidí. Zároveň je zde také nejkratší pracovní doba ze všech světových zemí.

Pracovní doba se v členských zemích OECD stále zkracuje. Důvodem je rozšířenost zkrácených úvazků a nabízení delší dovolené jako oblíbeného firemního benefitu. Zatímco Nizozemsko je v této oblasti průkopníkem, v ČR je systém flexibilních či zkrácených pracovních úvazků stále nerozvinutý. I zde by přitom mohl být účinným nástrojem v boji s nezaměstnaností.

Veřejné průzkumy opakovaně potvrzují, že po nich veřejnost volá. Češi by práci na několik hodin denně, případně možnost pracovat z domova, přivítali. Mohli by tak zůstat v kontaktu se svou profesí a přitom věnovat dostatek času své rodině. Pro zaměstnavatele to přitom není systém nevýhodný.

V Nizozemském království je podle statistických čísel z roku 2012 nejkratší pracovní týden na světě. Lidé zde pracují zhruba 26,5 hodiny týdně. V zemi také pracuje nejmenší počet lidí déle než 50 hodin týdně (pouze 0,7 procenta).

Podobně příjemné starosti mají zaměstnanci i v SRN, Norsku, Belgii a Francii. V ČR trávíme v zaměstnání průměrně 37 hodin za týden.

Státní podpora zkrácených úvazků (např. formou nižších odvodů) je přitom pro ekonomiku výhodná. Rozšíření zkrácených pracovních úvazků je jednou z možností, jak zlepšit situaci na trhu práce pro mladé rodiny a občany v předdůchodovém věku. Potvrzují to i zkušenosti z NL. Podle Nizozemců osobní spokojenost přináší inovaci a kreativitu.

Jinými slovy: vyspělé společnosti chtějí usměvavé a spokojené zaměstnance, kteří mají vysokou produktivitu práce a přinášejí nové nápady.

Ideální volba pro řetězce

Ideální pro poskytování brigád a částečných úvazků jsou obchodní řetězce a všeobecně segment služeb. Vědí to i zástupci nizozemské korporace Ahold. Ahold v ČR provozuje řetězce Albert, INTERSPAR.

„Zejména v nejrušnějších obdobích roku, tedy o Vánocích a Velikonocích, kdy se prodlužuje otevírací doba, je potřeba poskytnout zákazníkům co nejlepší služby. To znamená šanci pro nové zaměstnance, kteří rozšíří stávající týmy v supermarketech a hypermarketech,“ říká tisková mluvčí obchodního řetězce Albert Dagmar Krausová.

Zástupci firmy sami zmiňují, že chtějí, aby s nimi i zaměstnanci na částečný úvazek zůstali co nejdéle. V budoucnu tak nemusí znovu zaškolovat další zaměstnance. Albert nabízí využití právě flexibilních úvazků ve formě práce na dohodu o pracovní činnosti – a to ve všech prodejnách v ČR.

„V Nizozemsku je tato forma pracovních úvazků mnohem běžnější než u nás, ale i v ČR se pohybujeme v řádu stovek. Zaměstnanci pracující na flexibilní pracovní úvazek navíc mají stejné zaměstnanecké výhody jako zaměstnanci na plný pracovní úvazek. V našich řadách často máme nejen studenty, kteří většinou využívají pro práci dobu letních prázdnin, ale i rodiče na mateřské či rodičovské dovolené nebo aktivní důchodce. Pro všechny z nich je to příležitost,“ doplňuje Dagmar Krausová.

Převzato z přílohy deníku E15 Nizozemsko – obchodní partner ČR.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek