ČEB je připravena podpořit české exportéry do Ázerbájdžánu

3. 10. 2016 | Zdroj: Česká exportní banka, a. s. (ČEB)

motiv článku - ČEB je připravena podpořit české exportéry do Ázerbájdžánu Představitelé České exportní banky se v ázerbajdžánském hlavním městě Baku zúčastnili veletrhu speciálního průmyslu ADEX 2016. Setkali se i se zástupci místního ministerstva financí, se kterými projednávali možnou spolupráci při podpoře projektů ministerstva obrany i dalších potencionálních dodávek z České republiky.

„Česká exportní banka deklarovala, že je připravená podporovat vývoz českých produktů a technologií na místní trh,“ uvedl generální ředitel České exportní banky Karel Bureš. 

Kromě České exportní banky se veletrhu zúčastnily také další tuzemské společnosti, jako jsou například Omnipol, ERA, Aero Vodochody Aerospace, Argun, Excalibur, MZ Liberec nebo Česká zbrojovka, jejichž produkce na návštěvníky veletrhu velmi zapůsobily.

První den konání veletrhu navštívil český stánek ázerbajdžánský prezident IIham Alijev. „Návštěva prezidenta u českého stánku je jasným důkazem kvality a konkurenceschopnosti českých exportérů. České technologie mají po celém světě výbornou pověst,“zhodnotil Bureš.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek