ČEB podepsala memorandum o spolupráci s Industrial and Commercial Bank of China

24. 11. 2015 | Zdroj: Česká exportní banka, a. s. (ČEB)

motiv článku - ČEB podepsala memorandum o spolupráci s Industrial and Commercial Bank of China Česká exportní banka (ČEB) a největší světová banka podle bilanční sumy Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) podepsaly v úterý 24. listopadu v čínském Su-čou memorandum o spolupráci. Memorandum, jehož podpis iniciovala ICBC, podepsal s pověřením ČEB státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza.

„Cílem memoranda je vytvořit dlouhodobé strategické partnerství s ICBC a podporovat ekonomickou spolupráci mezi Českou republikou a Čínou. Tento krok pomůže především českým exportérům prosadit se na náročném čínském trhu, který je pro český export a ČEB prioritní. Proto plánujeme začátkem příštího roku osobně představit ICBC malou skupinu klientů ČEB, kteří mají reálné obchodní plány v Číně,“ komentuje generální ředitel ČEB Karel Bureš.

K podpisu memoranda došlo během podnikatelské mise, která ve dnech 21. až 28. listopadu doprovází předsedu vlády ČR Bohuslava Sobotku na jeho pracovní cestě do Číny. Mise, kterou pořádá Hospodářská komora ČR ve spolupráci se Smíšenou česko čínskou komorou vzájemné spolupráce, se účastní desítky podnikatelů z různých oblastí - výrobci radarů, dodavatelé investičních celků v oborech chemie, zpracování ropy nebo strojírenství, zástupci firem z oblasti lázeňství, pivovarnictví a řady dalších.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek