Černá Hora přijala dohodu Světové obchodní organizace o usnadnění obchodu

24. 5. 2016

  • Země: Černá Hora
  • Datum zveřejnění: 23.05.2016

Stálá představitelka Černé Hory ke Světové obchodní organizaci (WTO), velvyslankyně Zorica Marić Đorđević 10. května, jménem vlády, předala generálnímu řediteli Robertu Azevedu právní nástroje o přijetí mnohostranné dohody o usnadnění obchodu.

ilustrační obrázekV prosinci 2013 uzavřeli členové WTO na ministerské konferenci WTO na Bali jednání týkající se dohody o usnadnění obchodu, která je součástí obsáhlejšího „balíčku z Bali“ obchodních opatření. Účelem této dohody je zjednodušení a modernizace postupů pro pohyb zboží, včetně dovozních a vývozních postupů. Cílem je pomoci malým podnikům využívat vývozní příležitosti a usnadnit účast rozvojových zemí na mezinárodním obchodu.

Dohoda o usnadnění obchodu vstoupí v platnost poté, co dvě třetiny členů WTO dokončí své vnitrostátní ratifikační postupy. Černá Hora je 78 člen, který přijal provádění této dohody, a tak již učinili všechny členské státy Evropské unie, Spojené státy americké, Ruská federace, Indie, Brazílie, Mexiko, Japonsko a členy WTO z regionu Jihovýchodní Evropy - Makedonie a Albánie.

Viz více: http://www.mvpei.gov.me/vijesti/160922/Crna-Gora-prihvatila-Sporazum-o-trgovinskim-olaksicama-Svjetske-trgovinske-organizacije.html

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Černé Hoře.

Tisknout Vaše hodnocení: