Česká a Korejská republika posilují partnerství v oblasti technologické a inovační spolupráce

4. 12. 2015 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

motiv článku - Česká a Korejská republika posilují partnerství v oblasti technologické a inovační spolupráce Ve dnech od 2. do 4. prosince 2015 probíhala pracovní návštěva prezidentky Korejské republiky Park Geun-hye v České republice. V rámci návštěvy se uskutečnilo přijetí u nejvyšších vládních představitelů České republiky a jednání na úrovni národních delegací. Významnou součástí návštěvy je jednání předsedů vlád členských zemí V4 a prezidentkou Korejské republiky.

Za ministerstvo průmyslu se oficiálních jednání účastní ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a náměstek ministra Vladimír Bärtl.

Vzhledem k tomu, že Korejská republika je významným obchodním partnerem České republiky v Asii a současně jedním z největších zahraničních investorů, byla stěžejní součástí návštěvy její ekonomická dimenze. V pražském hotelu Hilton a posléze na Pražském hradě se 2. prosince konalo česko-korejské obchodní a kulturní fórum organizované společně Hospodářskou komorou ČR a Korejskou obchodní a průmyslovou komorou, jehož se zúčastnila početná podnikatelská delegace z obou zemí.

Význam fóra podtrhla osobní účast obou prezidentů, kteří ve svých příspěvcích zdůraznili oboustranný zájem na dalším prohlubování a rozšiřování spolupráce mezi oběma zeměmi. Tato spolupráce bude naplňována řadou nově uzavřených smluvních dokumentů.

Jedním z nejvýznamnějších smluvních ujednání bylo „Memorandum o porozumění mezi Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky a Ministerstvem obchodu, průmyslu a energetiky Korejské republiky o spolupráci v oblasti inovací“, které 2. prosince na Pražském hradě za přítomnosti obou prezidentů slavnostně podepsali náměstek ministra průmyslu a obchodu České republiky Vladimír Bärtl a druhý náměstek ministra obchodu, průmyslu a energetiky Korejské republiky Moon Jae-do.

„Dnes podepsané memorandum zásadním způsobem rozšiřuje česko-korejskou spolupráci v klíčových oblastech, jejichž součástí jsou moderní technologie a inovace, kde Korejská republika patří ke světové špičce. Jsem přesvědčen, že Česká republika z této spolupráce vytěží maximum možného, což přispěje ke zvýšení konkurenceschopnosti českého průmyslu a tím i celé české ekonomiky,“ řekl po podpisu memoranda náměstek ministra Vladimír Bärtl.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek