Česká expozice na potravinářském veletrhu Fine Food Australia v Sydney

29. 9. 2015

  • Země: Austrálie
  • Datum zveřejnění: 28.09.2015

LogoNa Fine Food Australia, největším a nejvýznamnějším veletrhu potravinářského průmyslu v Austrálii a celé jižní polokouli, se již podruhé za sebou představili významní čeští výrobci potravin, nápojů a potravinářských technologií.

V rámci tohoto veletrhu se ve dnech 20. -23. 9. 2015 představilo v Sydney na společném stánku České republiky šest českých firem z oblasti gastronomie a hotelnictví. Návštěvníci veletrhu mohli nejen obdivovat krásný bílý i barevný porcelán karlovarské porcelánky G.Benedikt a kuchyňské zboží další karlovarské firmy Blex, ale mohli také ochutnat tradiční český medovník z kladenské pekárny Kompek, rozmanitý sortiment kvalitních českých čokolád firmy Carla ze Dvora Králové, zdravé bylinné sirupy jablonecké firmy Kitl a v neposlední řadě kvalitní české pivo firmy Czech Royal Beer.

České vystavovatele přivítali v Sydney velvyslanec ČR v Austrálii pan Martin Pohl a vedoucí konzulátu v Sydney pan Hani Stolina.

Během veletrhu, na kterém bylo přítomno přes 900 vystavovatelů ze 45 zemí světa, proběhla řada obchodních jednání s vystavovateli a odborníky nejen z Austrálie a Nového Zélandu, ale také z Číny a Singapuru. Profesionální obchodní prezentace i sympatická komunikace českých vystavovatelů bezpochyby přispěla k šíření dobrého jména České republiky a jejích výrobků v Austrálii.

Účast českých firem byla možná i díky příspěvku Ministerstva zahraničních věcí, Ministerstva zemědělství a Ministerstva průmyslu a obchodu (agentury CzechTrade) v rámci Projektu ekonomické diplomacie.

Domníváme se, že se by účast firem z České republiky na veletrhu Fine Food mohla stát do budoucna tradicí a že bychom mohli stejně početnou skupinu českých vystavovatelů uvítat i v příštím roce na Fine Food 2016 v Melbourne.

Více o Fine Food Australia na: www.finefoodaustralia.com.au

Zdroj: GK Sydney
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sydney.

Tisknout Vaše hodnocení: