Česká firma ENVIROS poskytuje poradenské služby gruzínskému hlavnímu městu Tbilisi

28. 4. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Česká firma ENVIROS poskytuje poradenské služby gruzínskému hlavnímu městu Tbilisi Česká firma ENVIROS společně s Velvyslanectvím ČR v Gruzii zorganizovala dne 27. dubna 2017 prezentaci svého projektu Green City. Tento projekt si klade za cíl vypracování komplexní studie ekonomického rozvoje Tbilisi a bude také zahrnovat doporučení jak zároveň postupně vylepšovat životní prostředí ve městě.

Firma ENVIROS společně s Velvyslanectvím ČR v Gruzii zorganizovala dne 27. dubna 2017 prezentaci svého projektu Green City. Akce se zúčastnili zástupci státních organizací – a to především představitelé Magistrátu hlavního města Tbilisi, tbiliského dopravního podniku a jednotlivých městských částí. Celá prezentace se uskutečnila v reprezentačních prostorách Velvyslanectví ČR v Gruzii. Po úvodním slově velvyslance ČR v Gruzii Tomáše Pernického a náměstka primátora Tbilisi Irakliho Lekvinadzeho představili zaměstnanci ENVIROSu hlavní poslání projektu a zaměření jednotlivých kapitol.

Česká firma ENVIROS poskytuje poradenské služby gruzínskému hlavnímu městu Tbilisi

Česká firma ENVIROS poskytuje poradenské služby gruzínskému hlavnímu městu Tbilisi

Projekt Green City

ENVIROS, jakožto česká firma známá v ČR i v Evropě v oblasti energií a životního prostředí, vyhrál tendr na vypracování generálního rozvojového plánu města Tbilisi, který financuje Evropská banka pro obnovu a rozvoj. Projekt Green City si klade za cíl vypracování komplexní strategie, která pro Tbilisi navrhne sadu opatření, aby se město postupně vyvíjelo směrem k příjemnému místu pro život, jako je tomu ve většině měst ČR. Mezi hlavní doporučení tak budou patřit změny v dopravě, úspoře energií, odpadním hospodářství, parkovacích plochách, parcích, výsadbě zeleně atd.

Vývoz know-how

Úspěch firmy ENVIROS je příkladem úspěšného vývozu českých zkušeností získaných v posledních 25 letech při rekonstrukci českých měst. Téma znečištění vod či ovzduší, likvidace odpadů, ekologické dopravy a obecně ochrany životního prostředí je v Gruzii teprve v počátcích. Vzhledem k evropskému zaměření gruzínské vlády a hlavně závazkům vyplývajících z asociační dohody s EU v oblasti životního prostředí lze očekávat, že poptávka po podobných konzultačních službách bude v Gruzii postupně růst.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Tbilisi (Gruzie). Autor: Jiří Preclík.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek