Česká firma ETD Transformátory, a.s. úspěšná v Egyptě

16. 10. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Česká firma ETD Transformátory, a.s. úspěšná v Egyptě České firmě ETD Transformátory, a.s. se během akce pořádané agenturou CzechTrade ve spolupráci se zastupitelským úřadem v Káhiře podařilo uzavřít kontrakt v řádu několika milionů korun s egyptskou státní společností Aluminium Company.

Ve dnech 10. až 13. 10. 2016 zorganizoval ZÚ Káhira ve spolupráci se zahraniční kanceláří CzechTrade v Egyptě akci na podporu ekonomické diplomacie – účast na energetickém veletrhu Egy Energy. Den před zahájením veletrhu se v prostorách zastupitelského úřadu uskutečnil seminář, během něhož české firmy měly možnost představit se egyptským partnerům jak ze soukromého, tak státního sektoru.

obchodní ředitel p. Majid Shamas Toma s egyptskými partnery

obchodní ředitel p. Majid Shamas Toma s egyptskými partnery

Velvyslankyně ČR v Egyptě Veronika Kuchyňová Šmigolová na semináři uvedla, že české firmy mají v Egyptě dlouholetou tradici a že navazování na tuto tradici je jednou z hlavních priorit práce ZÚ v ekonomické oblasti. Přestože se Egypt nachází ve složité ekonomické situaci, v řadě oblastí je spolupráce velmi dobře možná a oboustranně výhodná.

Z českých firem se zúčastnily společnosti FANS a.s, ŠKODA PRAHA, ELEXIM a.s., Vítkovice It Solutions a.s a ETD Transformátory a.s. Právě posledně jmenované společnosti se v rámci akce podařilo uzavřít kontrakt o dodávce transformátoru 90 MVA 132/10,5 kV s egyptskou státní společností Aluminium Company of Egypt v hodnotě převyšující 20 milionů korun. Pro společnost Aluminium Company of Egypt dodávaly ETD Transformátory a.s. dva transformátory 150 MVA 220/132/11 kV již v roce 2004.

Zkušenost s výrobou a dodávkou výkonových transformátorů a dalších světově uznávaných produktů společnosti ETD TRANSFORMÁTORY, a.s. sahá až do roku 1923, což z ní dělá jednoho z nejstarších trvale a spolehlivě vyrábějících společností na světě. Společnost navazuje na dědictví renomovaných závodů Škoda, kombinuje tak tradici, velmi dobré renomé, moderní design a moderní technologii produktů.

Transformátory společnosti ETD Transformátory, a.s. byly dodány již do více než 50 zemí a jedním z úspěšných a nadále perspektivních teritorií je Egypt.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Káhiře (Egypt). Autorka: Michaela Andresová, obchodní tajemnice.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek