Česká firma se představila na mezinárodní energetické výstavě UzEnergyExpo 2016 v Uzbekistánu

22. 9. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Česká firma se představila na mezinárodní energetické výstavě UzEnergyExpo 2016 v Uzbekistánu V hlavním městě Uzbekistánu Taškentu byla za účasti představitelů uzbeckých vládních institucí a diplomatického sboru zahájena dne 21. září 2016 mezinárodní energetická výstava UzEnergyExpo 2016.

Na akci byl přítomen i designovaný velvyslanec České republiky Jaroslav Siro v doprovodu obchodního rady Juraje Meliorise. Česko bylo představeno stavební a inženýringovou firmou SYNECTA a.s.

Na uvedené výstavě se představilo více než 50 domácích a zahraničních společností z oblasti klasické energetiky, obnovitelných zdrojů, komplexních dodávek energetických staveb, inženýringových řešení a dílčích technologií.

Česká firma SYNECTA a.s. není v Uzbekistánu nováčkem. Kromě řady dílčích dodávek pro zdejší energetické odvětví tato společnost figuruje jako generální dodavatel v projektu modernizace Taškentské tepelné elektrárny v hodnotě 520 mln. USD zahrnující především výstavbu nového energetického bloku o výkonu 370 MW.

Kromě zmíněného se SYNECTA formou dílčích dodávek účastní projektu modernizace a rozšíření výrobní kapacity Talimardžanské, kde halvní součástí projektu je instalace nových turbín (2x450 MW) s paroplynovým cyklem. Celková hodnota projektu bude dosahovat 860 mln. USD a jeho generálním dodavatelem je konsorcium jihokorejských firem Daewoo a Hyundai Engineering.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Taškentu (Uzbekistán). Autor: Ing. Juraj Melioris, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek