Česká investice v Kanadě – otevření společnosti Precision Record Pressing v Ontariu

11. 5. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Česká investice v Kanadě – otevření společnosti Precision Record Pressing v Ontariu Dne 11. května 2017byla slavnostně otevřena společnost Precision Record Pressing v ontarijském městě Burlingtonu. PRP je společným podnikem české společnosti GZ Media, světové jedničky ve výrobě vinylových desek, a kanadské společnosti Isotope Music. největšího kanadského velkoobchodního prodejce hudby.

Slavnostního otevření společnosti se za českou stranu účastnili Zdeněk Pelc, předseda představenstva české mateřské společnosti GZ Media, Michal Štěrba, CEO GZ Media, a Shawn Johnson, člen představenstva GZ Media a ředitel Precision Record Pressing. Otevření se účastnil také český velvyslanec v Kanadě Pavel Hrnčíř.

Společnost byla vybudována od základů na zelené louce, s výrobou založenou na deseti lisech na vinylové desky, které jsou navržené a vyrobené GZ Media, jako výsledek vlastní unikátní technologie. Roční kapacita produkce bude dosahovat téměř 4 milionů desek, přičemž velkou výhodu společnosti je její flexibilita ve zpracování zakázek, které se mohou pohybovat od sto kusů, tedy téměř sběratelských záležitostí, až po statisícová vydání.

Společnost má také plány na další expanzi, navyšování produkční kapacity a instalaci tiskových kapacit, jak zmiňuje ředitel společnosti Michal Štěrba. Ten ve svém hodnocení konstatuje, že velkou výhodou umístění v Ontariu je blízkost Spojených států, kdy Kanada slouží jako přirozený vstup na americký trh. Oceňuje také vysokou kvalitu a pracovní nasazení kanadských zaměstnanců.

Pokud jde o hlavní překážky spojené se založením společnosti a vybudování továrny v Kanadě, ředitel Štěrba konstatuje, že v zásadě žádné zásadní odlišnosti neexistují, byť je třeba se připravit na poměrně vysokou míru regulace, podobně jako v Evropě. „Klíčové pro naše rozhodování bylo také nalezení správného kanadského partnera pro společný podnik,“ dodává.

Precision Record Pressing představují velmi dobrý příklad české společnosti, která se rozhodla investovat v Kanadě a využít výhody regionu. Ontario celkově nabízí velmi zajímavé podmínky pro investování a kromě kanadského trhu také přístup na větší trh Spojených států amerických, se kterým je Ontario velmi dobře hospodářsky i infrastrukturně propojeno.

Průměrná náklady na pracovní sílu jsou přitom v Kanadě nejnižší mezi zeměmi G7 a stejně tak například korporátní daň je o více než 10 % nižší než ve Spojených státech. Kanadský trh je zároveň velmi vyspělý a nabízí kvalifikovanou pracovní sílu, pro kterou je typická poměrně nízká míra fluktuace. To vše dohromady vytváří zajímavý mix investičních podmínek pro možné zájemce o vstup na severoamerický trh.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Torontu (Kanada). Autor: David Müller, EK.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek