Česká letadla jsou nepřehlédnutelná na EAA Airventure Oshkosh 2015

20. 7. 2015

  • Země: Spojené státy americké
  • Datum zveřejnění: 01.07.2015
  • Zdroj: GK Chicago

Ve dnech 20. – 26. 7. se ve Wisconsinu koná významná letecká přehlídka EAA Airventure Oshkosh 2015 s více než 500 tis. návštěvníky z více než 60 zemí a 10 tis. letadly. Výrazné zastoupení českých firem na této akci potvrzuje relevanci českého leteckého průmyslu v evropském i světovém měřítku, zejména v kategorii lehkých sportovních letadel. Právě v této kategorii přináší akce konkrétní prodejní příležitosti a tomu také účast českých firem odpovídá. Generální konzul v Chicagu Bořek Lizec na veletrhu postupně navštívil stánky prezentující osm českých firem, ať již zastoupených přímo jejich představiteli z České republiky nebo americkými distributory.

Aero Vodochody se prezentuje letadlem L-39 na stánku Draken International. Letošní účast Aera souvisí s projektem nového motoru do letadel L-39, který aktuálně firma mezinárodně představuje. Novým dodavatelem motoru je firma Williams International z Michiganu. Czech Sport Aircraft na veletrhu vystavuje letadlo SportCruiser a zastupuje jej US Sport Aircraft. Čeští zástupci PBS Velká Bíteš, výrobce motorů (využitelných pro letadla i helikoptéry) prezentují experimentální ukázku lehkého sportovního letadla s jejich výrobkem. PBS je zároveň prezentován na stáncích DIEMECH – Turbine solution a SCION. Přítomna jsou také letadla firem TL-Ultralight, Sting a Sirius, a ZlínAviation, Savage, a to v rámci stánku jejich distributora SportairUSA, LC. Nechybějí také letadla společnosti Evektor, kterou na veletrhu zastupují místní zaměstnanci. Vrtule firmy Avia Propeller je možné najít na stánku MT-Propeller. Stánek Bristell Aircraft prezentuje letadla firmy Bristell.

 

Bližší informace o českém leteckém průmyslu můžete získat na webových stránkách Letecké amatérské asociace ČR www.laacr.cz.

 

Kontaktní informace:

  • Název: GK Chicago
Tisknout Vaše hodnocení: