Česká luxusní turistika se představila v Brazílii

29. 4. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Česká luxusní turistika se představila v Brazílii Ve dnech 24. až 28. dubna 2017 proběhla v Sao Paulu a Rio de Janeiro prezentace luxusní turistiky ČR pro brazilskou odbornou veřejnost. V jejím rámci se uskutečnily dva workshopy v uvedených městech a prezentace na veletrhu Travelweek v Sao Paulu. Hlavními partnery projektu se stal a Generální konzulát ČR v Sao Paulu, finančně byly akce podpořeny v rámci projektů ekonomické diplomacie PROPED.

Pro workshopy v Rio de Janeiru a Sao Paulu byly zvolena společná prezentace tří středoevropských měst – Prahy, Vídně a Berlína, spojená s obědem a následným networkingem. Cílovým publikem byli především zástupci cestovních kanceláří, touroperátoři, zástupci turistických asociací i novináři zaměření na cestovní ruch. Pro Rio de Janeiro byl vybrána restaurace Cais do Oriente, jejíž interiér ve stylu secese připomíná vídeňskou kavárnu, v Sao Paulu organizátoři vsadili na velmi oblíbenou restauraci sítě A Varanda.  Zájem brazilských partnerů předčil vysoce očekávání, v Rio de Janeiru se akce účastnilo 120 pozvaných, v Sao Paulu dokonce 150.

Oba workshopy zahájila Pavla Havrlíková, generální konzulka České republiky v Sao Paulu,  Českou republiku reprezentovali Petr Lutter, ředitel pro Latinskou Ameriku agentury CzechTourism, Luiz Fernando Destro, ředitel pro Brazílii, a Barbora Hrubá, tisková mluvčí Prague City Tourism.

V návaznosti proběhla ve dnech 26. – 28. dubna 2017 prezentace České republiky na prestižním veletrhu pro odbornou veřejnost Travelweek, jejímž cílem je především přímý networking, jak pro partnery, kteří již mají Českou republiku jako součást své nabídky, či pro ty, které je veletrh příležitostí, jak teprve kontakty navázat.

Všechny aktivity koordinoval Czechtourism, resp. jeho zastoupení pro Latinskou Ameriku a zastoupení v Brazílii, akce byla finančně podpořena také Ministerstvem zahraničních věcí a Ministerstvem pro místní rozvoj v rámci projektů ekonomické diplomacie PROPED. 

Formát společné prezentace České republiky, Rakouska a Německa se jednoznačně ukázal jako velmi atraktivní a brazilskými partnery preferovaný. I  přes skutečnost, že všechny tři země se svým charakterem značně podobají, vzájemně si nekonkurují a snaží se nabízet specifické koncepty, které jednu od druhé odliší.  

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Sao Paulo (Brazílie). Autorka: Ing. Pavla Havrlíková, generální konzulka.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek