Česká obchodní komora v Adelaide

31. 1. 2005 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Česká obchodní komora v Austrálii je dobrovolným krajanským sdružením významných osobností českého nebo československého původu zejména z podnikatelských kruhů. Komora může být vhodným prvním kontaktem pro malé a střední podniky z České republiky. Kromě jiného lze s komorou úzce spolupracovat například ve vytipování australských partnerů pro dvoustranná jednání, ale i v řadě dalších oblastí.

Czech Chamber of Commerce Australia Inc. (CCCA) působí v hlavním městě Jižní Austrálie Adelaide. Je důležitým faktorem podpory českého exportu v Austrálii.

Česká obchodní komora v Austrálii je dobrovolným krajanským sdružením významných osobností českého nebo československého původu zejména z podnikatelských kruhů. U zrodu komory stál například úspěšný australský podnikatel českého původu dr. ing. Leo Schleim. Za všechny další spolupracovníky komory lze zmínit například plzeňského rodáka a úspěšného australského podnikatele Milana Rappa (Ocean Foods P/L, SA).

Tito a další lidé díky své dlouholeté praxi v zahraničním obchodě a obchodě vůbec, a díky svým zkušenostem a obchodním kontaktům tvoří jedinou silnou hospodářskou lobby pro prosazení českých zájmů na celém území Austrálie. Adelaidská obchodní komora si za devět let své existence vybudovala velmi dobré jméno u státních institucí nejen Jižní Austrálie, ale i v celoaustralském měřítku. Smlouva o spolupráci byla se Svazem průmyslu dopravy podepsána v roce 1995.

Komora může být vhodným prvním kontaktem pro malé a střední podniky z České republiky. Kromě jiného lze s komorou úzce spolupracovat například ve vytipování australských partnerů pro dvoustranná jednání, ale i v řadě dalších oblastí.

Důležité kontaktní údaje:

Czech Chamber of Commerce Australia Inc.

Mr. Eddie Dubsky, President
198 Greenhill Road
Eastwood, S.A. 5063
Adelaide, Australia
Tel. +61 8 8373 7718
Fax: +61 8 8356 9995
E-mail: ccca@picknowl.com.au

Generální konzulát v Sydney

Consulate General of the Czech Republic
169 Military Road
Dover Heights, NSW 2030
Australia
Tel. +61 2 9371 0860
Fax: +61 2 9371 9635
E-mail: sydney@embassy.mzv.cz
E-mail: commerce_sydney@mzv.cz
Internet: www.mzv.cz/sydney

Velvyslanectví České republiky v Austrálii

Embassy of the Czech Republic
8 Culgoa Circuit, O´Malley, ACT 2606
Tel: +61 2 6290 1386
Fax: +61 2 6290 0006
E-mail: canberra@embassy.mzv.cz
Internet: www.mzv.cz/canberra

Užitečné informace o činnosti různých kulturních i obchodních českých krajanských sdružení v Austrálii můžete nalézt na adrese:
www.aspectsofaustralia.com/target.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek