Česká ocenění na veletrhu Mongolia Mining 2017 v Mongolsku

7. 4. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Česká ocenění na veletrhu Mongolia Mining 2017 v Mongolsku Nejlepší technologickou firmou letošního nejvýznamnějšího veletrhu konaného v Mongolsku je česká společnost INCO Engineering s.r.o. Česká agentura na podporu exportu CzechTrade byla vyhlášena nejlepším partnerem veletrhu. Účast pěti českých společností byla podpořena i formou projektu na podporu ekonomické diplomacie realizovaným Velvyslanectvím ČR v Ulánbátaru s finanční podporou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

V konkurenčním prostředí 130 společností ze šestnácti zemí získala Česká republika svojí prezentací snad největší pozornost odborné veřejnosti. Účast zástupců společností INCO Engineering s.r.o., ENELEX s.r.o., ZAM-SERVIS s.r.o., T Machinery a.s. a Belt&Service s.r.o. v rámci společné expozice byla podpořena programem NOVUMM realizovaným agenturou CzechTrade s organizačním zajištěním firmou ZEPHYR s.r.o.

Mediální zájem byl zajištěn i podpisem Memoranda o spolupráci mezi INCO Engineering a mongolskou společností New Eco Energy za účasti velvyslankyně ČR v Mongolsku Ivany Grollové a dalších významných hostů. Vyprodaná veletržní plocha svědčí o důvěře komerčního sektoru v citelné oživení mongolské ekonomiky, které se předpokládá již od příštího roku.

V předvečer zahájení veletrhu, dne 4. dubna 2017, uspořádalo Velvyslanectví pro zástupce českých firem kontaktní jednání s představiteli třicítky vybraných mongolských společností. „Velice nás těší zájem o setkání se zástupci českých společností, které mohou svojí nabídkou uspokojit rozsáhlé potřeby v Mongolsku operujících těžařských společností,“ uvedla ve svém projevu velvyslankyně I. Grollová. Prezentace jednotlivých firem byla doplněna i o představení asociace Česká dobývací technika (CDT), která společně s Velvyslanectvím identifikovala veletrh Mongolia Mining 2017 jako klíčovou příležitost pro zvýšení povědomí místních firem o kompetencích českých společností.

Během slavnostního večera pro účastníky veletrhu a pozvané hosty byla oceněna agentura CzechTrade v kategorii „Nejlepší partner“ a firma INCO Engineering v kategorii „Nejlepší technologická firma“. Za účasti řady zástupců významných místních firem i představitelů státní správy byla Česká republika i těmito oceněními velmi dobře medializována.

Společná účast českých firem na veletrhu Mongolia Mining 2017

Společná účast českých firem na veletrhu Mongolia Mining 2017

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Ulánbátaru (Mongolsko). Autor: Ladislav Horák, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek