Česká republika a Ghana podepsaly Dohodu o zamezení dvojímu zdanění

13. 4. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Česká republika a Ghana podepsaly Dohodu o zamezení dvojímu zdanění Velvyslankyně ČR v Ghaně Margita Fuchsová a ghanský ministr financí Ken Ofori-Atta podepsali dne 11. dubna 2017 bilaterální Dohodu o zamezení dvojímu zdanění. Ghana se tak stala teprve šestou africkou zemí, se kterou Česká republika tuto smlouvu podepsala. Zařadila se tím po bok Nigérie, Tuniska, Egypta, Jihoafrické republiky a Etiopie.

Smlouva je výsledkem šestiletého snažení. K podpisu byla připravena už v roce 2013, předchozí administrativa prezidenta Johna Mahamy ji ale odmítala přijmout. Jejím klíčovým přínosem je finanční úleva pro podnikatele a rezidenty, kteří museli dříve své příjmy danit v obou zemích. Nyní bude možné danit pouze v jedné z nich. Kromě platebních úlev je smyslem závazku přilákat další podniky na český i ghanský trh.

Smlouva byla podepsána v den zahájení veletrhu Czech Days in Ghana, na němž české firmy představily své zboží z oblasti stavebnictví, designu a textilnictví. Kromě v Africe již zavedených značek, jako je třeba textilní Veba, zde vystavovaly a workshopy pořádaly i podniky, které teprve vstup na černý kontinent chystají.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Akkře (Ghana). Autor: Jaroslav Zukerstein.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek