Česká republika čestným hostem na pivním festivalu Cervefest v Mexiku

22. 3. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Česká republika čestným hostem na pivním festivalu Cervefest v Mexiku Ve dnech 17. až 19. března 2017 se ve Ciudad de México uskutečnil pivní festival Cervefest. Česká republika byla letos čestným hostem. Akci připravil jeden z dovozců českého piva společnost Imex de Antequera ve spolupráci se zastupitelským úřadem a agenturou CzechTourism. Kromě českých piv se představily také firmy Rudolf Jelínek a.s., TrustPort, Pitivis, Yocelyn Quintero a Crystalex.

Od 17. do 19. března 2017 proběhl v jižní části Ciudad de México, Xochimilco, 6. ročník pivního festivalu Cervefest. Letos byla jako čestný host Česká republika. Akci připravila společnost Imex de Antequera – dovozce piva převážně z menších pivovarů, ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Mexiku a Zastoupením agentury CzechTourism.

Festivalu předcházela tisková konference, kde jeho mexičtí organizátoři prezentovali letošní ročník a společenská akce v prostorách zastupitelského úřadu.

Slavnostní zahájení proběhlo za účasti velvyslance, PhDr. Ľubomíra Hladíka. Importér českého piva Imex de Antequera zde představil značky Pilsner Urquel, Staropramen, Primátor, Bakalář, Herold, Černá hora, Velkopopovický kozel a Rohozec. Dále své produkty představily firmy Rudolf Jelínek a.s. (ovocné destiláty a whisky), TrustPort (antivirové programy), Pitivis (české klobásy, hořčice, žebírka), Yocelyn Quintero (bižuterie). Společnost Crystalex podpořila českou účast pivními sklenicemi.

Letošního ročníku se zúčastnilo 23 tisíc návštěvníků. Festival posloužil k propagaci České republiky a českých produktů v Mexiku.

Zájem o piva menších pivovarů, v Mexiku se označují jako „artesanal“, v poslední době roste, a to i přes jeho vyšší cenu. Imex de Antequera se zaměřuje právě na takový segment trhu a má zájem o spolupráci s dalšími českými značkami.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Mexiku (Mexiko). Autorka: Ing. Eva Tadlíková, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek