Česká republika jako partnerská země na veletrhu Viroexpo v chorvatském městě Virovitica

28. 2. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Česká republika jako partnerská země na veletrhu Viroexpo v chorvatském městě Virovitica Česká republika se stala partnerskou zemí na 22. ročníku mezinárodního hospodářského, zemědělského, potravinářského a veletrhu spotřebního zboží Viroexpo, který postupem doby získal na prestiži a propracoval se mezi přední chorvatské veletrhy.

Veletrh byl slavnostně zahájen 24. února 2017 za přítomnosti chorvatského premiéra, ministra zemědělství a čelných představitelů župy (kraje), podnikatelských komor, města Virovitice, četných významných podnikatelů a zástupců diplomatického sboru. Velvyslanec Vladimír Zavázal na slavnostním zahájení, jako zástupce partnerské země, vystoupil s projevem zaměřeným na hospodářskou problematiku vzájemných vztahů, ve kterém, mimo jiné, ocenil výběr perspektivních oborů, který vedl k dosažení historicky nejvyššího vývozudo Chorvatska, a to v roce 2016.

Celkově se veletrhu zúčastnilo, dle údajů publikovaných organizátorem 25 zemí, které byly reprezentovány více než 200 organizacemi a firmami. Česko bylo již tradičně zastoupeno stánkem města Vyškova, v jehož rámci byly prezentovány regionální české firmy a výrobky. Proběhla zde také podstatná část jednání s místními partnery, kteří projevili zájem o spolupráci s firmami z Česka.

Chorvatská hospodářská komora ochotně pomáhala zprostředkovat mnohá setkání a jednání. V rámci těchto aktivit se Česko prezentovalo jako země, která má zájem i potenciál rozšiřovat vzájemně výhodnou oboustrannou obchodní spolupráci i s malými a středními firmami v perspektivních oborech, které jsou uvedeny v mapě oborových příležitostí pro tuto zemi.

Den před zahájením veletrhu bylo zorganizováno ve spolupráci Chorvatskou hospodářskou komorou česko-chorvatské hospodářské fórum, na němž vedle místních představitelů samosprávy a místních podnikatelů, vystoupil také obchodní rada velvyslanectví s projevem na téma „Možnosti a obory dalšího rozvoje česko-chorvatských obchodních vztahů“. Vystoupení doplnil prezentací na téma „CzechTrade-váš partner pro obchodování s Českem“ ředitel místní kanceláře této agentury v Chorvatsku.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Záhřebu (Chorvatsko). Autor: Bohuslav Zavadil, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek