Česká republika na Mezinárodním veletrhu cestovního ruchu KITF Kazachstán v Almaty 2016

27. 4. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu KITF Almaty je největší výstavní akcí v tomto oboru ve střední Asii. Také na letošním ročníku, který se uskutečnil ve dnech do 20. do22. dubna 2016 byla Česká republika prezentována stánkem agentury CzechTourism, kde byl přítomen Karlovarský kraj a 5 podnikatelských subjektů.

Ve dnech od 20. do 22. dubna 2016 se v Almaty (Kazachstán) uskutečnil 16. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu KITF. Během letošního ročníku se na celkové ploše cca 5 tis m2 zúčastnilo 330 vystavovatelů z 31 zemí, včetně 22 národních expozicí (v roce 2015: 475 vystavovatelů z 43 zemí, počet národních expozicí beze změn).

Z hlediska přítomnosti vystavovatelů byl citelný nárůst rozsahu prezentace Turecka, arabských zemí a států dálného východu, naopak viditelná byla nepřítomnost prezentace většiny západoevropských destinací, s výjimkou Řecka. Veletrh je zaměřen na odborné návštěvníky, návštěvnost se pohybuje kolem 4 tisíc. Příští ročník KITF se uskuteční v dubnu 2017.

Tak jako v předešlém ročníku i letos byla Česká republika na veletrhu představena stánkem Agentury CzechTourism. Na ploše stánku 54 m2 byli, vedle představitelů CzechTourism a ZÚ Astana, přítomni následující vystavovatelé: Karlovarský kraj, KZET TRAVEL s.r.o., Luxury Spa Hotel OLYMPIC PALACE, ROYAL SPA a.s., IVF Zlín a Prague Development Center s.r.o.

Česká republika zůstává u kazachstánských turistů populární destinací, vedle klasické poznávací turistiky je klíčové lázeňství (přestože zde existuje v důsledku snížení kurzu Tenge vůči EUR trend ke snižování počtu týdnů strávených v lázních).

Další informace jsou na internetové stránce výstavy.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Astaně (Kazachstán).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek