Česká republika na Milano Design Week 2016

15. 4. 2016

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 12.04.2016
  • Zdroj: CzechTrade

Hodně zajímavou účast poskytne Česká republika v probíhajícím týdnu designu v italském Miláně. V rámci kolektivní účasti na nábytkářském veletrhu Salone del Mobile se představí hned sedm českých firem, jejichž práce je založená výhradně na využití českých materiálů a původní místní řemeslné tradici a designu autorů. Mezi společnosti vyrábějícími nábytek se představí A.M.O.S DESIGN, QC Floors, Helena Dařbujánová/D.A.D. STUDIO a Mmcité. Prezentaci skla a keramických výrobků jakožto tradičních českých výrobků a materiálů obstarají společnosti Moser, VERREUM a TABLO.

Kolektivní účast je organizovaná pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu a výstavní prostor je pro veřejnost otevřen od 12. do 17. dubna 2016 v Rho Fiera Milano (sál 10 /E07/).

Český design je zastoupen i společností TON, která na veletrhu (sál 12 /B03-C04/) představí svou novou kolekci „Leaf“, kterou navíc doplňuje kolekce „Live, work, Design@Archiproducts Milan na Fuorisalone, kterou je možné najít na adrese Via Tortona 31. Možné je také navštívit i společnost LASVIT, které se se svou tvorbou ze skla představí v Palazzo Serbelloni, Corso Venezia 16 nebo firmu PRECIOSA s její instalací Crystal Automata na Via Tortona 31. Lustry společnosti PRECIOSA je možné vidět i na Salone del Mobile v hale č. 3, stánek G32. Výstavu „Manifesto“ VŠUP v Praze (UPRUM) v režii českého designéra Ronyho Plesla je možné navštívit v prostorách paláce Clerici na Via Clerici 5.

Kromě toho bude České Centrum v Miláně hostit projekt „Back Home“ Fakulty umění a designu (UJEP) v Ústí nad Labem. Projekt se zabývá analýzou kořenů českého designu a výzkumem řemeslných tradic. Práce studentů jsou k vidění ve výstavních prostorách Českého Centra Miláno na Via G. B. Morgani 20.

Zdroj: CzechTrade
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Miláně.

Tisknout Vaše hodnocení: