Česká republika se představila na mezinárodním pivním festivalu v Soulu

28. 9. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Česká republika se představila na mezinárodním pivním festivalu v Soulu Dne 24.9.2016 se v Soulu uskutečnil mezinárodní pivní festival, na kterém se představily pivovary ze 14 zemí. Prezentaci České republiky připravilo Velvyslanectví České republiky v Korejské republice ve spolupráci s českou restaurací v Soulu. Na festivalu proběhla též propagace nadcházejících zimních olympijských her, které se budou konat v Korejské republice v roce 2018.

Akce, kterou organizátor (Seongbuk Village Center) nazval World Beer Festival, proběhla na náměstí v centru čtvrti Seongbuk. S podporou Velvyslanectví ČR v Soulu se na festivalu představila též Česká republika. Kromě českého piva a domácích korejských pivovarů byly na festivalu zastoupeny též pivovary z Belgie, Číny, Irska, Jihoafrické republiky, Laosu, Myanmaru, Německa, Slovenska, Španělska, Švýcarska, Pákistánu a Turecka.

Na českém stánku bylo možno ochutnat několik druhů českých piv a také české speciality (vepřové koleno, bramborák, hovězí guláš). Největší zájem byl o pivo z Plzeňského Prazdroje a rovněž o tmavé pivo z Pivovaru Velké Popovice. Českou prezentaci připravilo Velvyslanectví ČR v Soulu ve spolupráci s českou restaurací „Na zdraví“, která v Soulu působí již druhým rokem. O české pivo, jehož popularita v Korejské republice rok od roku roste, a rovněž o české speciality, byl tradičně velký zájem.

World Beer Festival se velmi vydařil a setkal se s mimořádným ohlasem. Zajímavostí byl stánek provincie Gangwon, která na tomto pivním festivalu propagovala nadcházející zimní olympijské hry v Korejské republice (PyeongChang 2018 Olympic & Paralympic Winter Games).

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Soulu (Korejská republika). Autor: Květoslav Sulek, ekonomický rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek