Česká republika se představila na mezinárodním pivním festivalu v Korejské republice

27. 9. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Česká republika se představila na mezinárodním pivním festivalu v Korejské republice Dne 24. září 2016 se v Soulu uskutečnil významný mezinárodní pivní festival. Akce, kterou organizátor (Seongbuk Village Center) nazval World Beer Festival, proběhla na náměstí v centru čtvrti Seongbuk. Českou prezentaci připravilo Velvyslanectví ČR v Soulu ve spolupráci s českými pivovary a s restaurací „Na zdraví“, která v Soulu působí již druhým rokem.

Kromě českého piva a domácích korejských pivovarů byly na festivalu zastoupeny též pivovary z Belgie, Číny, Irska, Jihoafrické republiky, Laosu, Myanmaru, Německa, Slovenska, Španělska, Švýcarska, Pákistánu a Turecka.

Na českém stánku bylo možno ochutnat několik druhů českých piv a také české speciality (vepřové koleno, bramborák, hovězí guláš). Největší zájem byl o pivo z Plzeňského Prazdroje a rovněž o tmavé pivo z Pivovaru Velké Popovice. O české pivo, jehož popularita v Korejské republice rok od roku roste, a rovněž o české speciality byl tradičně velký zájem.

World Beer Festival se velmi vydařil a setkal se s mimořádným ohlasem. Zajímavostí byl stánek provincie Gangwon, která na tomto pivním festivalu propagovala nadcházející zimní olympijské hry v Korejské republice (PyeongChang 2018 Olympic & Paralympic Winter Games).

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Soulu (Korejská republika).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek