Česká republika uspěla na EXPO 2015 Milán

9. 11. 2015 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Česká republika uspěla na EXPO 2015 Milán Česká republika získala na Všeobecné světové výstavě EXPO 2015 Milán bronzovou medaili v kategorii pavilonů pod 2 tisíce metrů čtverečních za architekturu pavilonu a jeho sepětí s krajinou.

Ocenění vyhlásili na závěrečném ceremoniálu 31. října 2015 společně představitelé organizátorů EXPO 2015 Milán a Mezinárodního úřadu pro výstavnictví. Bronzové ocenění získala ČR ve své kategorii za vítězným pavilonem Velké Británie a druhým Chile.

Bronzová příčka je jednoznačným úspěchem nejen pro český pavilon, navržený ateliérem Chybik+Kristof, a pro celou českou expozici, ale rovněž známkou kvality a špičkové úrovně soudobého českého výstavnictví. Hlavní podíl na získaném ocenění nese tým generálního komisaře ČR pro EXPO Jiřího Potužníka, který navrhl a uskutečnil tematicky zajímavý, pro návštěvníky přitažlivý a současně úsporný projekt účasti ČR na EXPO v Miláně.

Úspěch projektu je o to výraznější, že obstál v náročné konkurenci národních pavilonů velkého množství vystavujících zemí a mezinárodních organizací. Projekt financování české účasti na EXPO byl poprvé v historii podpořen rovněž soukromými zdroji.

Všeobecná světová výstava EXPO 2015 v italském Miláně uzavřela své brány 31. října 2015. Výstava se uskutečnila od 1. května 2015 s hlavním tématem „Výživa pro planetu, energie pro život“. Příští Všeobecná světová výstava EXPO se uskuteční v roce 2020 v Dubaji.

Více informací o proběhlém je k dispozici na webových stránkách EXPO 2015 Milán a na webových stránkách o české expozici.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek