Česká společnost ALEF otevírá pobočku v Rumunsku

21. 7. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Česká společnost ALEF otevírá pobočku v Rumunsku Česká skupina ALEF, která je předním dodavatelem informačních technologií, investuje v Rumunsku v oblasti IT. Tento sektor je v Rumunsku velmi perspektivní.

Sektor IT se v Rumunsku rozvíjí velmi dynamicky. V Rumunsku probíhá reforma a modernizace veřejné správy včetně její digitalizace. Pro české firmy zde existují možnosti dodávek technologií, specializovaného softwaru pro řízení průmyslových provozů a call center, dodávky softwaru řešení pro ochranu firemních dat, participace na projektech programu digitální agendy pro nové programovací období 2014–2020, a to až za 2,4 mld. EUR.

Česká skupina ALEF založila v Rumunsku novou společnost, která byla vytvořena jako joint venture s rumunskou společností Likeit Solution, předním distributorem IT řešení na rumunském trhu.

Vstupem ALEFu do Likeit Solution tak vznikne nové zastoupení ALEF Distribution, čímž pokračuje teritoriální expanze ALEFu na nové trhy. Během posledních let se jedná již o čtvrtou zemi, kde ALEF otevírá svou pobočku.

„Pro českou společnost ALEF Group je expanze na nové trhy jedním ze strategických a logických kroků. Expanze nám pomáhá nejenom oslovit větší počet zákazníků na nových trzích, ale pomáhá nám také získávat nové znalosti a zkušenosti, které můžeme přenášet napříč celou společností. Vnímáme, že model VAD distribuce je to, co na rumunském trhu chybí, a věříme, že společně s kolegy z Likeit zde upevníme naši pozici. Pro naše obchodní partnery a vendory jde pak jednoznačně o pozitivní signál dokládající sílu skupiny ALEF,“ řekl na tiskové konferenci konané při této příležitosti v hotelu Sheraton v Bukurešti Milan Zinek, generální ředitel ALEF Group.

Spojením obou společností vznikne v Rumunsku distributor se silným know-how a vysokým potenciálem pro mezinárodní spolupráci. Společnost Likeit zastupuje více jak 40 značek. Mezi nejvýznamnější vendory v portfoliu Likeit patří Cisco, Microsoft, Asus, Brothers nebo Fujitsu.

Očekává se, že sektor softwaru a IT služeb v Rumunsku překročí v roce 2017 obrat ve výši 4 mld. EUR, přičemž v minulém roce byl zaznamenán obrat ve výši 3,6 mld. EUR, což představovalo meziroční nárůst o 11,3 %.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bukurešti (Rumunsko). Autor: Milan Peprník, rada-vyslanec.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek