Česká společnost Antares rozšiřuje v Rumunsku výrobu židlí a křesel

3. 10. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Česká společnost Antares rozšiřuje v Rumunsku výrobu židlí a křesel Česká akciová společnost Antares, která je předním dodavatelem kancelářských židlí a křesel, investuje v Rumunsku do nábytkářství, které je perspektivní oborovou příležitostí.

Rumunský trh s nábytkem během několika posledních let roste a tento trend bude rovněž pokračovat v nejbližších letech. Hlavním motorem oborové úspěšnosti je rostoucí počet dokončovaných obytných a kancelářských segmentů a zvýšená důvěra spotřebitelů, kteří začali v Rumunsku investovat do spotřebního zboží včetně nábytku. Pro české firmy se v Rumunsku nabízejí možnosti dodávek hotových výrobků, dodávek v podobě různých výrobních zařízení, technologií, specializovaného softwaru a subdodávek kování nebo dekorativních nábytkářských prvků.

Akciová společnost Antares, která patří mezi největší výrobce kancelářských židlí a křesel v České republice, velmi dobře prosperuje v Rumunsku prostřednictvím své dceřiné společnosti. Antares Romania již delší dobu vyrábí ve městě Cluj-Napoca různé modely kancelářských, konferenčních a ergonomických židlí, ale také např. křesla a židle pro kulturní domy, divadla nebo kina. Ročně prodává na rumunském trhu půl milionu výrobků, což je právě jedna čtvrtina poptávky na trhu. S ohledem na úspěšný rozvoj se společnost rozhodla pro další investici, a tak 29. září 2017 slavnostně otevřela další novou továrnu za 800 tisíc EUR v župě Harghita. Nová výrobní hala umožní společnosti Antares Romania nákladově nižší výrobu a časově méně náročnější přepravní podmínky.

Dle vyjádření generálního ředitele Antares Romania Laczkó Csaby nová investice ve městě Remetea umožní zvýšit výrobní kapacitu společnosti až o 60 %, rozšíří stávající nabídku a nabídne práci 25 zaměstnancům. Hala o ploše 2,4 tis. čtverečních metrů má kromě výrobní části vlastní skladovací plochu, se kterou společnost již disponuje ve městech Cluj Napoca a Bukurešť.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bukurešti (Rumunsko). Autor: Milan Peprník, rada-vyslanec.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek