Česká účast na 83. mezinárodním zemědělském veletrhu v Novém Sadě v Srbsku

14. 6. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Česká účast na 83. mezinárodním zemědělském veletrhu v Novém Sadě v Srbsku V závěru května 2016 se v Novém Sadě uskutečnil již 83. mezinárodní zemědělský veletrh. Jedná se o tradičně nejvýznamnější akci tohoto druhu v regionu západního Balkánu. Díky podpoře MZV ČR a MZe ČR se letos mohly české firmy této akce zúčastnit na společném českém stánku v rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie.

Prezentace přilákala nejen zájem odborné veřejnosti, ale i médií. Hodnocení účastníků projektu bylo pozitivní a většina vyjádřila zájem navázat na tuto akci i v příštím roce.

Během sedmi veletržních dní se pod českou vlajkou představily společnosti z oblasti plemenářství, technologií pro zemědělce a potravináře i přímo výrobci potravin a nápojů. Pro český stánek se podařilo zajistit umístění v hale č. 1 vedle stánku partnerské země veletrhu – Itálie.

Na stánku byl po celou dobu přítomen zemědělský diplomat, který asistoval českým firmám při jejich jednání a zároveň poskytoval informace o českém dodavatelském potenciálu a zprostředkovával kontakty na české firmy, které se veletrhu neúčastnily. V rámci projektu byl rovněž vydán katalog českých firem, který byl distribuován zájemcům z řad návštěvníků veletrhu.

Ve středu 18. 5. 2016 při příležitosti návštěvy velvyslankyně ČR v Srbsku paní Ing. Ivany Hlavsové proběhlo představení českých firem. Akce se mimo návštěvníků z řad srbských firem zúčastnil i generální ředitel novosadského veletrhu, pan Slobodan Cvetković a skupina regionálních novinářů.

Firmy vystavující v rámci českého stánku nebyly jedinými českými zástupci na veletrhu. Vlastní stánky zde měly společnosti Pawlica s.r.o. nabízející technologie pro posklizňovou úpravu obilovin a společnost Dabaki, která zprostředkovává prodej a dovoz zemědělské techniky převážně z Číny a ostatních asijských trhů. V rámci expozice svého místního zástupce Agrovojvodina Mehanizacia d.o.o. se výstavy tradičně zúčastnila i společnost Zetor Tractors a.s.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bělehradě (Srbsko).

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek