Česká účast na Mezinárodním obranném veletrhu Defence Services Asia 2016 v Malajsii

17. 4. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

Dvaatřicet zástupců jedenácti českých obranných a bezpečnostních firem se ve dnech od 18. do 21. dubna 2016 zúčastnilo v malajsijském hlavním městě Kuala Lumpur veletrhu Defence Services Asia (DSA) 2016. DSA se v Malajsii koná každé dva roky a patří mezi pět největších veletrhů vojenské techniky a služeb na světě. Účast českých firem letos podpořila přítomnost náměstka ministra obrany ČR Tomáše Kuchty a náčelníka Generálního štábu Armády ČR generálporučíka Josefa Bečváře.

Členem oficiální delegace, kterou v místě doprovázel velvyslanec ČR v Malajsii Rudolf Hykl, byl taképrezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek. Mezi firmami, které letos vystavovaly své produkty na DSA 2016, byly nejvýznamnější podniky českého obranného a bezpečnostního průmyslu, jako například Česká zbrojovka Uherský Brod, Sellier&Bellot, Omnipol, ERA, Optokon, Mesit a Meopta.

První veletrh DSA se v Malajsii konal v roce 1988, letošního ročníku se zúčastnilo přes 1200 obranných firem ze 60 zemí světa. Česká republika měla na tomto předním veletrhu své vlastní, skupinové národní zastoupení. Veletrh DSA 2016 navštívilo přes 34 tisíc lidí z 37 zemí.

Náměstek ministra obrany ČR Tomáš Kuchta a náčelník Generálního štábu armády ČR generálporučík Josef Bečvář se v průběhu veletrhu setkali s nejvyššími představiteli Ministerstva obrany a ozbrojených sil Malajsie a dalších zemí v regionu. Účast České republiky na DSA 2016 finančně podpořilo Ministerstvo zahraničních věcí ČR a to z prostředků na podporu ekonomické diplomacie. 

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Kuala Lumpur (Malajsie).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek