Česká účast na Mezinárodním zdravotnickém veletrhu KIHE 2016 v Kazachstánu

16. 5. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Česká účast na Mezinárodním zdravotnickém veletrhu KIHE 2016 v Kazachstánu Mezinárodní veletrh KIHE představuje největší zdravotnický veletrh jak v Kazachstánu, tak i v celé střední Asii. Letos se veletrh konal ve dnech od 11. do 13. května 2016 a česká strana byla prezentována stánkem Ministerstva průmyslu a obchodu ČR za účasti Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků a 11 společností z oblasti zdravotnictví.

Na výstavišti Atakent v Almaty se uskutečnil 24. ročník veletrhu „Kazakhstan International Healthcare Exhibition – KIHE 2016“. Veletrh zahájil náměstek ministra zdravotnictví KZ Alexej Coj a veletrhu se zúčastnilo celkem 200 společností z 19 zemí světa. Národní expozice na veletrhu představily země jako je Německo, Egypt, Čína a Česká republika a dále skupiny společností z Jižní Koreji a Turecka. Samostatnou expozici prezentovala Novosibiřská oblast.

V tomto roce byla na veletrhu na českém stánku představena Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků, dále společnosti ARIES, KOVONAX, Watek, AVM Medical, FAVEA Europe, PD Clean, ZPT Vigantice, EGO Zlín, GENERI BIOTECH, Meditox, MEDIATRADE. Samostatně na veletrhu vystavovala společnost WALMARK. Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR na veletrhu zastupovala O. Marková.

Na veletrhu bylo představeno několik nových výrobků jako je skener Alpinion E-Cube 5 od společnosti Intermedika Almaty z Kazachstánu, laringoscope InfantView pro novorozeňata od společnosti Medilyuks, pletací stroj pro zdravotnické materiály od společnosti Lauma Medical apod.

V rámci veletrhu se uskutečnilo Fórum k investičním možnostem v oblasti zdravotnictví v Almaty.

Další informace naleznete na webu veletrhu KIHE.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Astaně (Kazachstán).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek