Česká účast na SolarExpo: událost roku na téma solární energie

2. 4. 2013

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 02.04.2013
  • Zdroj: SolarExpo

ilustrační obrázekSolarExpo se bude konat v Miláně od 8. do 10. května 2013, patří mezi tři nejvýznamnější veletrhy z oboru solární energie na světě. Tato událost je zaměřena především na solární systémy a technologie, solární architekturu a termickou energii a každoročně přiláká profesionály v oboru z Itálie i zahraničí. Loňský ročník salonu hostil na ploše 100.000 m2 1.230 vystavovatelů, z čehož 40 % byly zahraniční společnosti. Branami veletržního areálu prošlo 52.500 návštěvníků, 6.000 účastníků konferencí a 300 novinářů.

V roce 2011 se české společnosti úspěšně účastnily dvanáctého ročníku tohoto veletrhu. Kolektivní expozice českých firem, organizovaná milánskou kanceláří zahraniční sítě Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, představila na ploše 30m2 celkem 6 českých firem. Během tří dnů konání veletrhu navštívilo společnou českou expozici více než 250 návštěvníků z řad projekčních kanceláří, investorů, distributorů, výrobních firem a jiných odborníků ze sektoru obnovitelných zdrojů energie.

Letos poprvé bude specifická část výstavní plochy věnována novému projektu s názvem HOT SPOT INTERNATIONALIZATION, ve kterém budou hrát hlavní roli instituce některých vybraných zemí, včetně České republiky. Účelem projektu je vytvořit společné místo setkání pro všechny profesionály se zájmem o internacionalizaci, kteří zvažují a hodnotí obchodní příležitosti za hranicemi svých států.

Českou republiku bude na veletrhu reprezentovat milánské zastoupení Ministerstva průmyslu a obchodu ČR ve spolupráci s agenturou CzechTrade a CzechInvest.  Společně nabídneme teritoriální prezentaci zaměřenou na trh obnovitelných zdrojů energie v ČR a investičních příležitostí, představíme zastoupení Ministerstva průmyslu a obchodu jako důvěryhodného partnera pro zahraniční společnosti hledající dodavatele v ČR a budeme po celou dobu veletrhu k dispozici návštěvníkům i vystavovatelům, kteří projeví zájem o informace týkající se českého trhu.

NAJDETE NÁS V HALE Č. 5, OBLAST D15.

Letošní ročník SolarExpa bude doplněn o speciální událost GLOBAL SOLAR SUMMIT (8. – 9. 5. 2013), na kterém budou diskutovat aktuální témata z oblasti fotovoltaiky přední odborníci, project developers, brokers, investoři, leasingové společnosti i široká veřejnost. Jedná se o první ročník globálního summitu, jehož úkolem bude snaha odpovědět na aktuální otázky a výzvy solárního průmyslu, jež se nachází v bouřlivé fázi konsolidace trhu. Více informací o summitu na: http://www.global-solar-summit.com/eng/.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO v Miláně. 

Tisknout Vaše hodnocení: