Česká účast na strojírenském veletrhu Metaltech 2017 v Malajsii

29. 5. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Česká účast na strojírenském veletrhu Metaltech 2017 v Malajsii Čtyři české firmy (Pavliš & Hartmann, BAC Holding, Solbien a Smart Heating Technology) se ve dnech od 24. do 27. května 2017 zúčastnily největšího strojírenského veletrhu v Malajsii Metaltech 2017 na stánku velvyslanectví ČR v Kuala Lumpur.

To dále českou účast podpořilo uspořádáním podnikatelského semináře s business matchingem pod názvem Czech Republic Solutions for Cleaning, Decontamination, Waste to Energy and Fire Protection in Industry.

Veletrh Metaltech 2017 je již 22. ročníkem tohoto v  Malajsii největšího strojírenského veletrhu, kterého se zúčastnilo na 2000 firem ze 38 zemí s očekávanou návštěvností až 20 000 osob (veletrh nebyl otevřen obecné veřejnosti). Zaměření veletrhu se letos vedle klasického kovoobrábění a další průmyslové výroby neslo v duchu průmyslu 4.0 (robotizace a automatizace výrobních a přidružených procesů).

Veletrhu se na českém stánku zúčastnil p. Pavel Pavliš ze společnosti Pavliš & Hartmann, výrobce protipožární a hasičské techniky, p. Tomáš Ledajaks, regionální zástupce firmy Solbien, výrobce kompostovacích kontejnerů EWA a firmy Smart Heating Technology, která ve spolupráci s firmou Solbien vyvinula integrované řešení získávání energie z bioodpadu, a p. Jan Brož, regionální zástupce společnosti BAC Holding, výrobce inovativních prostředků pro odmašťování, dekontaminaci a čištění na bázi nano a biotechnologií. 

Velvyslanectví pro české firmy zajistilo výstavní stánek o ploše 18 m2, a dále uspořádalo podnikatelský seminář s business matchingem pod názvem Czech Republic Solutions for Cleaning, Decontamination, Waste to Energy and Fire Protection in Industry. Účast na stánku i prezentačním semináři zajistilo velvyslanectví pro české firmy zdarma díky dobrým vztahům s organizátory veletrhu.

Seminář zahájil úvodním slovem velvyslanec ČR v Malajsii Rudolf Hykl. Následovala prezentace o českém zpracovatelském průmyslu od obchodního rady V. Hromka, dále pak prezentace zúčastněných českých firem. V závěru prezentační části semináře p. Pavel Pavliš ze společnosti Pavliš & Hartmann slavnostně předal ponorné čerpadlo Poseidon veliteli Divize hasičských a záchranných operací Hasičského záchranného sboru Malajsie p. Zurkarnainu Bin Mohd Kassimovi. Po prezentační části následovala business matchingová komponenta semináře, kde měli návštěvníci možnost přímého kontaktu se zúčastněnými českými firmami.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Kuala Lumpur (Malajsie). Autor: Vojtěch Hromek.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek