Česká účast na veletrhu cestovního ruchu Travel & Vacation Show 2016 v Ottawě

28. 4. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

Agentura CzechTourism New York za podpory velvyslanectví ČR v Ottawě se v rámci Projektu ekonomické diplomacie MZV ČR velmi dobře prezentovali na jednom z nejvýznamnějších a prestižních mezinárodních turistických veletrhů, které se v Kanadě konají.

Velmi úspěšná společná akce se konala ve dnech od 8. do 10. dubna 2016 v Ottawě v prestižním Shaw Centre. Společný stánek se nacházel se v dobré místě, ve stejné části veletržního pavilónu se prezentovaly i ostatní země (Chorvatsko, Slovinsko, Polsko, Rumunsko). Dne 8. 4. ZÚ Ottawa uspořádal v prostorách velvyslanectví hosty dobře hodnocený kulinářský společenský podnik, kterého se zúčastnilo přes 30 kanadských turistických operátorů, cestovních agentur a představitelů významných ottawských médií (členové Travel Media Association of Canada).

EK ZÚ Ottawa  jednal s ředitelkou Vanessa Chaisson a Ryanem Wrightem, obchodním ředitelem a  vydavatelem a dále s Halinou Player, ředitelkou společnosti Player Expositions International, Inc. z Ottawy, která veletrh organizovala. Večerní podnik na ZÚ zábavnou formou zahájil velvyslanec P. Hrnčíř, poté ředitel agentury CzechTourism prezentoval ČR jako významnou a populární turistickou destinaci. Krátké prezentace měly i dva novináři/blogeři o cestování v Evropě/ČR. Za zmínku stojí článek na Canadian House Blog.

Veletrh, kde se prezentovalo přes 50 zemí a který navštívilo téměř 20 tis. návštěvníků, byl velice úspěšný. ČR (Praha) jako turistická destinace má v Kanadě velmi dobré jméno, Kanaďané projevovali velký zájem o cestování do ČR, nárůst turistů je evidentní (v roce 2015 do ČR z Kanady cestovalo více než 86 tis. návštěvníků, za poslední období meziroční nárůst turistů z Kanady do ČR činí 12 %).

K dalšímu rozvoji cestování nepochybně přispěje i zahájení přímého leteckého spojení Air Canada rouge z Toronta do Prahy, první let se uskuteční v neděli dne 29.5.2016 (v době návštěvy předsedy Senátu ČR M. Štěcha v Kanadě, který povede podnikatelskou misi do Ottawy, Montréalu, Calgary, Toronta a jižního Ontaria ve dnech 29. 5. – 4. 6. 2016).

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Ottawě (Kanada).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek