Česká účast na výstavě Ekologie velkého města v Rusku

15. 4. 2016 | Zdroj: Generální konzulát České republiky

Ve dnech od 6. do 8. dubna 2016 byla ČR prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu ČR ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy ČR zastoupena na specializovaném veletrhu Ekologie velkého města, zaměřeného na ekologii a ochranu životního prostředí.

Na společném stánku bylo představeno celkem 11 českých firem (BRONSWERK HEAT TRANSFER, ENVI-PUR, EVECO Brno, IN-EKO TEAM, KASI, KUBÍČEK VHS, LUX-PTZ, METAL ARSENAL, PROMAN, PROVOD, VAPO) nabízející primárně technologie a řešení pro vodní hospodářství a zpracování komunálního odpadu. Českou expozici, která nepochybně patřila k největším na veletrhu, navštívil 7. dubna generální konzul K. Kühnl. Zástupci kanceláře CzechTrade byli na stánku přítomni po větší část veletrhu.

Dne 7. dubna 2016 proběhlo jednání zástupců sedmi českých firem (mimo šesti účastníků výstavy se k jednání připojila také společnost ENBRA) s komunálním podnikem GUP VODOKANAL – monopolním operátorem pro oblast vodohospodářství města Sankt Petersburg.

České firmy dokázaly zaujmout ruské specialisty (pro oblast rozvoje systémů zásobování vodou a likvidace odpadních vod) a minimálně v případě firem KUBÍČEK VHS, KASI a IN-EKO TEAM lze očekávat další jednání.

Potěšitelná je skutečnost, že si české firmy v dnešních podmínkách uvědomují nutnost spolupracovat s místními partnery a snaží se alespoň část své produkce lokalizovat na místě. Pozitivní výsledky v tomto směru dosahuje společnost ENVI-PUR, která z Belgorodské oblasti, kde si zřídila dceřinou společnost a realizovala tam více než 10 projektů čističek odpadních vod, postupně expanduje do dalších regionů Ruska.

Organizace české expozice, doprovodného programu a vůbec podrobné informovanosti všech účastníků, se ujal realizátor výstavy INTEGRA, spol. s. r.o.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Sankt Peterburgu (Rusko).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek