Česká účast na vzdělávacím veletrhu EDUFAIR 2017 na Kypru

22. 2. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Česká účast na vzdělávacím veletrhu EDUFAIR 2017 na Kypru Největší veletrh vzdělávacích příležitostí v zemi EDUFAIR potvrdil rostoucí zájem kyperských studentů o programy českých vysokých škol v angličtině. Českou republiku zde úspěšně zastupovaly dvě kyperské agentury zaměřující se na propagaci studia medicíny a veterinářství v ČR.

V hlavním městě Nikósii se uskutečnil ve dnech 17. až 19. února 2017 největší vzdělávací veletrh v zemi „Cyprus International Education Fair“, kterého se každoročně účastní přes 10 tisíc návštěvníků. České univerzity zde zastupovaly dvě místní agentury, se kterými velvyslanectví v Nikósii dlouhodobě úspěšně spolupracuje a které se zaměřují výhradně na studium v České republice. Na jejich expozičních stáncích vystoupili v roli konzultantů experti z Karlovy univerzity, Masarykovy univerzity a Veterinární a farmaceutické univerzity Brno.

Tradičně největší zájem projevili návštěvníci o studium oborů lékařství a veterinární medicíny, kde kyperské vysoké školy nedokáží pokrýt domácí poptávku. České univerzity naopak nabízejí kvalitní studijní programy v angličtině, příznivé podmínky a přibližně poloviční školné v porovnání s domácími institucemi. Kyperští absolventi nacházejí snadné uplatnění na domácím pracovním trhu mj. díky automatické nostrifikaci vzdělání z ČR.

Příležitost pro další české univerzity

Na Kypru existuje díky obecně dobré znalosti angličtiny tradice studia na zahraničních vysokých školách, které jsou zájemci z Kypru připraveni si hradit z vlastních prostředků. Česká republika patří již od 70. let mezi oblíbené destinace zejména pro zájemce o studia medicíny, veterinářství a s lékařstvím spojených technických oborů.

V minulosti u nás vystudovaly tisíce Kypřanů, kteří pomáhají šířit dobrou pověst českých univerzit a díky pozitivním referencím oslovují nové zájemce. V současné době působí na českých, převážně veřejných vysokých školách 200 studentů z Kypru a toto číslo stále roste. S rozšířením studijních programů pro zahraniční studenty se nabízí českým akademickým institucím na Kypru nové obchodní příležitosti.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Nikósii (Kypr). Autor: Martin Kubeček, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek