České autobusy v Prištině

9. 9. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České autobusy v Prištině Společnost Iveco Czech Republic, a.s. a starosta Prištiny Shpend Ahmeti podepsali smlouvu na dodávku 30 autobusů české provenience v celkové hodnotě 5,9 milionů eur.

Ve středu 7. září 2016 byla podepsána smlouva mezi společností Iveco Czech Republic, a.s., prištinskou dopravní společností Trafiku Urban a starostou kosovské metropole Prištiny Shpendem Ahmetim na dodávku 30 autobusů české provenience v celkové hodnotě 5,922 milionů eur. Součástí kontraktu je opce na zakoupení dalších 21 vozů. České firmě se podařilo uspět v mezinárodním tendru, kterého se zúčastnily společnosti z Polska, Číny a Ukrajiny. Kromě vlastní dodávky 30 autobusů bude společnost Iveco zajišťovat školení pro řidiče a údržbu vozového parku.

„Jsme si jisti tím, že tato smlouva otevírá dveře k další spolupráci,“ sdělil Jiří Škeřík, manažer Iveco pro oblast Balkánu, na tiskové konferenci u příležitosti podpisu smlouvy. „Tento projekt výrazně zlepší situaci ve veřejné dopravě,“ uvedl Shpend Ahmeti, starosta Prištiny.

Veřejná doprava v Prištině a celém Kosovu nabízí značný potenciál k růstu a úspěch české firmy Iveco může být prvním krůčkem při jejím budování.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Prištině (Kosovo). Autor: PhDr. Dušan Králík.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek