České bylinné sirupy Kitl na australském trhu

25. 5. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České bylinné sirupy Kitl na australském trhu Firma Kitl Australia, která je výhradním dovozcem bylinných sirupů značky Kitl z Jablonce nad Nisou, působí na australském trhu od poloviny roku 2015.

Zakladatelka firmy paní Monika Brouček začala s prodejem sirupů vlastně náhodou. V létě 2015 navštívil Moniku její tatínek, který jí z rodného Jablonce nad Nisou přivezl malý dárek – lahvičku zázvorového sirupu Kitl. Když sirup dopili, chtěl tatínek koupit něco podobného a zjistil, že produkt stejné kvality a chuti na australském trhu chybí. To přivedlo Moniku na myšlenku začít sirupy z Jablonce do Austrálie dovážet. Za pár měsíců, 18. července 2015, připlula z Čech do Sydney první paleta bylinných sirupů Kitl.

V současné době nabízí Kitl Australia tři bylinné sirupy (zázvorový, mátový a bezový) a dva ovocné sirupy (grapefruitový a třešňový). Sirupy Kitl jsou vyráběné podle tradičních domácích receptů a vyrábí se z čerstvých bylin v BIO kvalitě, sirupy z ovocné řady pak obsahují vysoký podíl ovocné složky. Rostliny jsou zpracovávány za studena, díky tomu mají sirupy mnoho zdraví prospěšných látek, jsou velmi aromatické a chuťově bohaté.

Sirupy Kitl je dnes možné vidět v řadě obchodů a kaváren v Sydney a okolí (např. v Blue Mountains) a také v okolí Canberry (Quenbeyean) a v Melbourne.

Firmě Kitl Australia již od počátku jejího působení na australském trhu pomáhá s propagací jak Generální konzulát České republiky v Sydney, tak i zahraniční kancelář CzechTrade v Sydney. Firma Kitl Australia vystavovala díky finanční podpoře Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Projektu ekonomické diplomacie na nejvýznamnějším australském potravinářském veletrhu FineFood jak v roce 2015 v Sydney, tak i v roce 2016 v Melbourne a z obou veletrhů získala velké množství zajímavých kontaktů a partnerů.

Firma měla možnost se představit také v rámci celé řady dalších propagačních akcí, které Generální konzulát a kancelář CzechTrade organizují, a kde jsou bylinné i ovocné sirupy Kilt vždy vítaným doplňkem pohoštění.

Kitl Australia pořádá pravidelně také prezentační akce a degustace v řadě provozoven v Sydney a okolí. Sirupy mohou ochutnat i návštěvníci business salónků nejvýznamnějšího australského leteckého přepravce firmy Qantas na mezinárodním letišti v Sydney.

Firma je velice aktivní i v rámci sociálních sítí a kromě webových stránek působí i na facebookuinstagramu.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Sydney (Austrálie). Autorka: Mgr. Michaela Jeřábková, ekonomický diplomat.

 

 

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek