České dodávky kompletních energetických celků představeny na mezinárodní výstavě v Uzbekistánu

25. 5. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - České dodávky kompletních energetických celků představeny na mezinárodní výstavě v Uzbekistánu Ve dnech od 18. do 20. května 2016 proběhl v Taškentu jubilejní již 20. ročník specializované výstavy doprovázené mezinárodní konferencí OIL & GAS Uzbekistan (OGU). Na akci se představilo více než 200 domácích a zahraničních těžařských společností, dodavatelů zařízení a technologií pro těžbu, přepravu, skladování a zpracování ropy, plynu a výrobků petrochemického průmyslu, dodavatelů energetických zařízení z 26 zemí světa, mezi nimi i česká společnost EKOL spol. s r.o. z Brna.

Zmíněný český výrobce a dodavatel kompletních energetických celků schopný zajistit jejich projekci, konstrukci, výrobu, výstavbu a zprovoznění není na uzbeckém trhu nováčkem. Firma EKOL Brno již v roce 2015 dodala pro uzbeckou státní společnost UZTRANSGAZ v rámci modernizací kompresorových stanic magistrálního plynovodu několik sad trubkových regeneračních výměníků spalovacích turbín v celkové hodnotě 6 milionů USD.

V současné době jsou tato zařízení instalována na jednotlivých stanicích a do konce roku 2016 by měla být uvedena do provozu. Díky nim se výrazným způsobem zvýší účinnost a výkon spalovacích turbín a tím i hospodárnost provozu kompresorových stanic. EKOL Brno již dodal do Uzbekistánu řadu dalších technologií pro modernizaci kompresorových stanic, mezi nimi i elektrická roztáčecí zařízení pro spalovací turbíny přinášející výraznou úsporu plynu při jejich startu a rovněž zvýšení bezpečnosti.

Další zásadní aktivitou společnosti EKOL v Uzbekistánu je nabídka nové vlastní spalovací turbíny EGT 750-8.5 modernizací uzbeckých chemických závodů jako náhrady zastaralých spalovacích turbín zařazených do jejich technologických procesů. Nová turbína výrazným způsobem zvyšuje efektivnost výroby chemikálií a zcela odstraňuje potřebu elektrické energie při provozu turbíny.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Taškentu (Uzbekistán).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek