České důlní technologie se představily na veletrhu IMME 2016 v Indii

30. 11. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - České důlní technologie se představily na veletrhu IMME 2016 v Indii Dne 16. listopadu 2016 velvyslanec České republiky v Indii Milan Hovorka slavnostně otevřel český výstavní pavilon na 13. ročníků Mezinárodního veletrhu těžby a těžební techniky IMME 2016, který se uskutečnil v Kalkatě ve dnech od 16. do 19. listopadu 2016.

Současně se ZÚ Dillí podařilo zorganizovat přijetí delegace zástupců českých dodavatelů důlních technologií s technickým ředitelem státní těžební společnosti Coal India Limited panem Shekharem Saranem. České firmy tak měly jedinečnou příležitost prezentovat svá řešení technickému řediteli a dalším vysokým manažerům v sídle společnosti. Díky osobní iniciativě VZÚ M. Hovorky navštívil náměstek ministra těžby Balvinder Kumar český výstavní pavilon na veletrhu a setkal se zde se zástupci českých firem.

České firmy sdružené do asociace Česká dobývací technika se představily odborné veřejnosti v rámci programu oficiálních účastí na zahraničních veletrzích podporovaných Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR. V českém výstavním pavilonu byly zastoupeny vedle MPO ČR, Czech Trade a firemní asociace Česká dobývací technika tyto společnosti:

  • ENELEX
  • FERRIT s.r.o.
  • INCO engineering s.r.o.
  • M & Bc Fiamoli s.r.o.
  • RPS Ostrava a.s.
  • T Machinery a.s.
  • ZAM-SERVIS s.r.o.

Velvyslanec Milan Hovorka se během prvního dne veletrhu dále zúčastnil konference věnované současným trendům v těžbě nerostných surovin ve světě a v Indii. Jedním z vystupujících na konferenci byl také náměstek ministra těžby Balvinder Kumar, který po svém vystoupení na žádost velvyslance osobně navštívil český výstavní pavilon a setkal se zde se zástupci českých firem.

Dne 17. listopadu 2016 se v sídle státní těžební společnosti Coal India Limited, která je zdaleka největším producentem uhlí v Indii, uskutečnilo přijetí české podnikatelské delegace vedené velvyslancem. Na indické straně vedl jednání nový technický ředitel Coal India Limited Shekhar Saran, který je současně generálním ředitelem a předsedou představenstva Central Mine Planning and Design Institute Limited, což je dceřiná společnost Coal India Limited.

Čeští dodavatelé důlních technologií a služeb měli možnost nejprve shlédnout prezentaci Coal India Limited a ambiciózní záměry této společnosti zvýšit významným způsobem objem těžby uhlí tak, aby se v maximální míře omezil dovoz této suroviny ze zahraničí. Následně představili své výrobky a služby, které by mohly zvýšit objem, rychlost a efektivitu těžby, jakož i bezpečnost v uhelných dolech. 

Indie se na jedné straně snaží vyvážit energetický mix vyšším podílem využití obnovitelných zdrojů energie a také zvýšením kapacity jaderných elektráren. Současně však platí, že dominantním zdroj s ohledem na velké disponibilní zásoby zůstává uhlí. Indický trh je proto pro české vývozce neopominutelný. Doufejme, že na úspěchy některých českých firem v této oblasti brzy naváží další.

Vedoucí Zastupitelského úřadu ČR v Indii využil své cesty do Kalkaty také k slavnostnímu otevření nového vízového centra provozovaného společností VFS Global. Po otevření center v Dillí, Mumbaí, Bengaluru, Hyderabadu a Chennai je to šesté vízové centrum, které přijímá žádosti o víza pro cestovatele do ČR. VZÚ následně krátce diskutoval s představiteli VFS Global o některých otázkách provozu centra v Kalkatě.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Dillí (Indie).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek