České firmy Brokis a TON zaujaly na veletrhu Furniture and Light ve Švédsku

10. 2. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České firmy Brokis a TON zaujaly na veletrhu Furniture and Light ve Švédsku Prestižního veletrhu nábytku a světel Stockholm Furniture and Light Fair, který se konal ve dnech od 6. do 11. února 2017, se zúčastnily i firmy z České republiky, a to jmenovitě firma Brokis s originální kolekcí svítidel a firma TON s kolekcemi židlí a stolů.

Stockholm Furniture and Light Fair je největší akcí tohoto druhu ve Skandinávii. Na ploše přes 70 000 m2 vystavuje celkem sedm set vystavovatelů z 32 zemí. Od 7. do 10. února 2017 je veletrh určen firemní klientele a odborné veřejnosti, přičemž poslední den je veletrh otevřen široké veřejnosti. Nejsilnější zastoupení měla domácí švédská produkce společně s ostatními severskými zeměmi Dánskem, Norskem a Finskem. Česká republika byla zastoupena produkcí firem Brokis a TON a firmy na veletrhu podpořil velvyslanec ČR ve Švédsku Jiří Šitler a zástupce velvyslance Jan Buben.

Brokis se veletrhu Furniture and Light Fair účastní již počtvrté. Originální kolekce svítidel firmy Brokis navržené uznávanými českými i zahraničními designéry se těší ve Švédsku vzrůstajícímu zájmu a firma v prvním pololetí 2016 zaznamenala první významné nárůsty prodeje ve Švédsku. Kolekce svítidel Brokis ve Švédsku prezentuje agentura Planoform, která má vlastní showroomy na sedmi místech ve Švédsku. O úspěchu Brokisu svědčí i rozsáhlý článek o kolekcích Brokis a designérce Lucii Koldové v prestižním listu Svenska Dagbladet. Zajímavostí rovněž je, že Sklárna Janštejn, která je spjata s firmou Brokis, na zakázku vyrobila osvětlení na stockholmském vlakovém nádraží.

Firma TON je již pevně etablovaná na švédském trhu a má poměrně rozsáhlou síť odběratelů. V roce 2016 vývoz kolekcí nábytku do Švédska dosáhl hodnoty 50 mil. Kč. Kolekce židlí TON je například umístěna v prestižním baru/bistru Usine ve Stockholmu a na řadě dalších míst.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky ve Stockholmu (Švédsko). Autor: Jan Buben, zástupce velvyslance.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek