České firmy na 24. ročníku Mezinárodního veletrhu Construct Expo 2017 v Rumunsku

24. 3. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České firmy na 24. ročníku Mezinárodního veletrhu Construct Expo 2017 v Rumunsku Na největší výstavě technologií, zařízení, strojů a stavebních materiálů v Rumunsku „Construct Expo 2017“ se také letos představila Česká republika. Společně se 150 domácími a zahraničními účastníky se 24. ročníku veletrhu Construct Expo zúčastnilo deset firem z České republiky.

České firmy měly buď vlastní výstavní stánek, jako společnosti Euro Sitex, Transroll-CZ, DSP Přerov, Filamos, Fibertex Nonwovens a Simpson Strong-Tie, anebo využily možnosti představit svůj výrobní a dodavatelský potenciál na společném stánku CzechTrade, pro což se rozhodly firmy Ajax Pilníky, Metal Trade Comax, Gapa MB a HS Flamingo. Se svými výrobky a službami měli domácí i zahraniční vystavovatelé možnost seznámit odbornou i širokou veřejnost na výstavišti Romexpo v Bukurešti ve dnech 23. až 26. března 2017.

Stavebnictví v Rumunsku patří mezi oborový sektor se značným potenciálem růstu, přičemž zdejší růst patří v Evropské unii k jednomu z nejvyšších. V Rumunsku probíhá modernizace a rozvoj silniční a železniční infrastruktury, rozšiřování výrobních a obchodních kapacit, výstavba nových průmyslových parků a objektů, expanze obchodních řetězců i projekty občanské výstavby ve velkých městech v rámci vládního programu tzv. Prima Casa.

Vláda premiéra Sorina Grindeana má snahu s podporou státních fondů a mezinárodních finančních institucí financovat výstavbu moderní infrastruktury a zavádění inovačních technologií. I proto se veletrh „Construct Expo 2017“, který byl slavnostně zahájen 23. března 2017, stal populárním místem pro české vystavovatele k představení svých inovativních technologií a stavebních řešení.

Mezi letošní prioritní oblasti veletrhu patřily hlavně moderní stavební materiály a zařízení, technické vybavení a nářadí, podlahy, osvětlení, elektroinstalace, interiéry atp. Na veletrhu nechybělo však ani tolik populární ruční nářadí, stavební stroje nebo vozidla. Na českém stánku byl největší zájem o exponáty ručního nářadí firmy Ajax Pilníky a krby HS Flamingo.

Díky doprovodným programům se veletrh stal také ideální platformou pro výměnu názorů na národní a mezinárodní úrovni a dal možnost pro navázání nových kontaktů. Během výstavních dnů se např. konala velmi zajímavá odborná konference a seminář k problematice nakládání s odpady ve stavebnictví nebo přednáška Asociace výrobců stavebních materiálů (APMCR) a Ministerstva životního prostředí Rumunska k problematice tzv. zelených domů.

Díky tradiční velmi dobré spolupráci Zahraniční kanceláře CzechTrade s Velvyslanectvím České republiky v Bukurešti se podařilo na veletrhu úspěšně představit Českou republiku a vystavovatelům poskytnout potřebnou asistenci. Slavnostního zahájení veletrhu se za české velvyslanectví v Bukurešti účastnil rada-vyslanec Milan Peprník.

ConstructExpo

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bukurešti (Rumunsko). Autor: Milan Peprník, rada-vyslanec.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek