České firmy na B2B semináři s největší švédskou stavební firmou PEAB

6. 4. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České firmy na B2B semináři s největší švédskou stavební firmou PEAB Velvyslanectví ČR a kancelář CzechTradu ve Stockholmu v rámci realizace projektů ekonomické diplomacie uspořádaly dne 5. dubna 2017 celodenní B2B seminář pro české stavební firmy s největší švédskou stavební firmou PEAB. O seminář byl mimořádný zájem, o čemž svědčí účast sedmnácti nákupních manažerů PEAB a patnácti zástupců 8 firem z České republiky.

Švédsko prochází velkým stavebním boomem a místní stavební společnosti nestačí uspokojovat poptávku, a proto se otevírá unikátní příležitost pro české firmy stát se subkontraktory významných švédských společností.

Společnost PEAB, která působí nejen ve Švédsku, ale rovněž v Norsku a Finsku, představuje největší stavební firmu nejen ve Švédsku, ale v celé Skandinávii. Společnost zaměstnává přes 14 tisíc osob a v roce 2016 realizovala zakázky za 46 mld. SEK (cca 5 mld. EUR). Semináře se zúčastnil vedoucí veškerého nákupu společnosti PEAB Ingvar Hermansson, vedoucí divize zahraničních operací stockholmské divize PEAB Arnold Uddman a celkem 15 dalších nákupčích dle jednotlivých odvětví (betonářské práce, příčky, podlahové krytiny, fasády apod.)

Českou republiku zastupovaly následující stavební společnosti: Czech Moravia Services, Fenestra Wieden, Glasiert, LIKO-S, RockSalt, DPS CZ (STI), Taros Nova a VKM Solutions. Po úvodní prezentaci společnosti PEAB došlo na prezentace českých firem a následně v prostorách velvyslanectví proběhla více než dvouhodinová separátní B2B jednání jednotlivých nákupčích PEABu s českými firmami.

Českým firmám byla rovněž k dispozici právnička a honorární konzulka ČR v Malmö Kateřina Strömsholm, která poskytla informace o právních a daňových otázkách působení ve Švédsku zejména v souvislosti s vysíláním pracovníků a povinností tím spojených. Právě možnost přímého jednání s nákupčími společnosti PEAB a právní a daňová expertiza byly nejvyšší přidanou hodnotou pořádaného semináře.

České stavební firmy nejsou ve Švédsku nováčky. Mezi velmi zdařilé projekty lze uvést úspěchy firmy Fenestra Wieden (fasády kancelářského komplexu Uarda v Solně/Stockholmu, komplexu Nationalarenan v Mall of Scandinavia v Solně/Stockholmu, auly Karolinska Institutet v Solně/Stockholmu apod. Na výstavbě obvodového pláště auly Karolinska Institutet se jako subkontraktor podílela další česká firma Taros Nova. Společnost RockSalt se podílí na výstavbě chemičky v Köpingu.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky ve Stockholmu (Švédsko). Autor: Jan Buben, zástupce velvyslance.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek