České firmy na polském veletrhu Fast Fashion 2016

26. 9. 2016 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

motiv článku - České firmy na polském veletrhu Fast Fashion 2016 České firmy se za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu zúčastnily oborového veletrhu pro textil, módu a doplňky v Polsku. Na společné expozici se na ploše 135 metrů čtverečních prezentovalo 14 českých vystavovatelů včetně Svazu výrobců skla a bižuterie (SVSB). Český stánek získal na veletrhu ocenění za nejlepší design.

Foto české expozice na veletrhu v PolskuMezinárodní veletrh FAST FASHION, který patří k nejvýznamnějším veletrhům zaměřeným na módu v Polsku, proběhl ve dnech od 16. do 18. září 2016 ve Varšavě. Koná se každoročně, letos poprvé na novém výstavišti Ptak Warsaw Expo.

V rámci české oficiální účasti se na ploše 135 m2 na společné expozici představilo kromě Svazu výrobců skla a bižuterie 13 českých společností: JSB Bijoux, Granát – družstvo umělecké výroby, FaBOS, Papillons, Lampglas, 2G – Přikrývky a polštáře, DUP – družstvo, Vývoj – oděvní družstvo v Třešti, Ing. Jan Ryšánek – Rexpo, Veba – textilní závody, Ing. Oldřich Glogar, Manfred Lindner a Květoslava Konopková – ATLAS Bijoux. Mimo společnou účast se na veletrhu samostatně vlastním stánkem prezentovaly ještě další české firmy: PLEAS, ETEX, Laskara a módní návrhářka Lada Vyvialová.

Nedílnou součástí prezentace byl rovněž doprovodný program, pozornost byla věnována zejména módním přehlídkám, které probíhaly na české expozici dvakrát denně. Velkou podporu českým firmám v průběhu veletrhu poskytl vedoucí zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Adam Suchánek. Českou expozici navštívil rovněž velvyslanec České republiky v Polsku Jakub Karfík za doprovodu obchodního rady Petra Darmovzala.

Podpora MPO byla zúčastněnými firmami vysoce oceněna, jedná se totiž většinou o malé společnosti, pro které je podobná prezentace finančně velmi náročná a bez poskytnuté podpory těžko realizovatelná.

Foto módní přehlídky na veletrhu v PolskuPředseda představenstva Svazu výrobců skla a bižutérie, JUDr. Pavel Kopáček uvedl: „SVSB děkuje MPO za podporu a organizaci oficiální účasti na tomto veletrhu. Po mnoha letech tak dostal bižutérní průmysl příležitost prezentace české bižuterie jako tradičního odvětví průmyslu. Vystavovatelé účast využili zejména k hledání vhodných partnerů na náročném polském módním trhu.“

Pro řadu firem se jednalo o první účast na tomto veletrhu, ale jak konstatoval Jiří Klapal, zástupce společnosti 2G – Přikrývky a polštáře: „Přestože hlavní orientace výstavy není plně totožná s výrobním zaměřením ani jedné z vystavujících textilních firem v rámci společné expozice České republiky, byla pro všechny příležitostí k navazování nových kontaktů či posilování těch stávajících a to nejen z Polska, ale i dalších zemí jako Litva, Lotyško, Ukrajina či Bělorusko.“

Opět se potvrdila správnost rozhodnutí prezentovat Českou republiku společnou expozicí v souladu s projektovým manuálem, český stánek získal na veletrhu ocenění za nejlepší design.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek