České firmy na Saudi Safety and Security 2016 v Saúdské Arábii

22. 5. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

Ve dnech od 16. do 18. května 2016 se české firmy zúčastnily specializované výstavy Saudi Safety and Security 2016 v Dammámu (výstaviště Expo Dahran). Výstava je de facto jedinou akcí v Saúdské Arábii plně specializovanou na bezpečnostní tématiku, a to zejména na objektovou bezpečnost, speciální bezpečnostní služby, civilní obranu, požární techniku a další příslušné obory.

Během výstavy, kterou zahájil guvernér města Al Khobaru Sulaiman Al Thunayyan, se konala doprovodná dvoudenní mezinárodní konference na téma bezpečnosti. Dammám, společně tvořící souměstí s Al-Khobarem a Dahránem, je nejvýznamnější saúdskou průmyslovou lokalitou, kde má své hlavní provozy převážná část ropného a petrochemického, jakož i obranného a bezpečnostního průmyslu Saúdské Arábie. Samotný tento fakt určuje to, že na bezpečnost je v této lokalitě kladen velmi vysoký důraz.

Český stánek, zřízený pod hlavičkou Velvyslanectví ČR v Rijádu a spolufinancovaný Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Ministerstvem obrany ČR byl jediným oficiálním stánkem na celé výstavě a účasti českých firem, kterou společně s Velvyslanectvím ČR v Rijádu koordinovala firma Thor Tactical, byla věnována mimořádná pozornost. Oficiální česká účast byla zdůrazněna ve všech propagačních materiálech výstavy a na plánku výstavy byl český stánek zvýrazněn červeným písmem.

Na výstavě bylo prezentováno celkem 11 českých firem, které se rovněž podílely na financování účasti:

Celkem 7 firem vyslalo na výstavu své zástupce a ti měli možnost během výstavy diskutovat o distribučních možnostech svých firem na saúdském trhu se zhruba 2 tisíci odbornými návštěvníky. Díky vhodnému umístění stánku a atraktivitě nabízených výrobků se na českém stánku zastavil prakticky každý návštěvník výstavy či účastník konference.

Vedle českých a domácích saúdských firem (vč. oficiální účasti ministerstva zdravotnictví a saúdské organizace civilní obrany) se zúčastnily též firmy z USA, Spojených arabských emirátů, Turecka, Indie, Kataru, Egypta, Číny, Velké Británie, Francie a Německa. Na samostatném stánku pak vystavovala i česká firma Optokon.

O české účasti přinesl článek rovněž specializovaný český časopis Security Magazín, a to jek na svých webových stránkách, tak i v tištěné podobě.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Rijádu (Saúdská Arábie).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek