České firmy na veletrhu CARAVAN SALON 2016 v Düsseldorfu

6. 9. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České firmy na veletrhu CARAVAN SALON 2016 v Düsseldorfu Ve dnech 26. 8.–4. 9. 2016 se konal největší světový veletrh obytných vozů a karavanů CARAVAN SALON. Na letošní 55. ročník zavítalo 203 500 návštěvníků. Návštěvnost předčila již velmi úspěšný minulý ročník a hostům se na ploše 210 000 metrů čtverečních představilo 590 vystavovatelů, z čehož tři byli z České Republiky.

Celkem ve 12 halách (o jednu halu více než v loňském roce) byly představeny všechny kategorie trhu mobilní dovolené, od kompaktních kultovních přívěsů, přes prostorné obytné vozy pro rodiny nebo do terénu, až po luxusní obytná auta velikosti autobusu s vlastní saunou a krbem, u kterých je vestavěná garáž pro osobní auto samozřejmostí. K zhlédnutí byly i novinky v oblasti vestaveb, kempingového a technického vybavení a příslušenství, stanování či dovolenkových destinací.

Obliba caravaningu stále roste a celý trh tak zažívá řádný boom. Na veletrhu tak nechyběli zástupci celkem 130 značek, které zde vystavovaly na 2.100 vozů. Caravan Salon tak potvrdil svou tradiční pozici pro představení inovací a aktuálních modelů značek caravaningu. Trendem letošního ročníku byly např. obytné vozy s maximální délkou šesti metrů. S prvním takovým modelem přišla právě na loňském ročníku značka Hymer a letos ani konkurence v tomto vývoji nezaostávala. Dále se výrobci snaží najít co nejvhodnější a nejkomfortnější uspořádání vnitřního prostoru vozů a přívěsů nebo snížit provozní váhu vozů, aby tyto nepřesahovali i s větším nákladem a pasažéry hmotnost 3,5 t a bylo je tak možné řídit s řidičským oprávněním třídy B.

Na veletrhu se představily také tři české firmy, konkrétně Zambelli-technik spol. s.r.o. z Českého Krumlova a dvě firmy Minikaravany s.r.o. a TRIOCAMP s.r.o. z Prahy. Společnost Zambelli-technik se specializuje na kovoobrábění. Firma Minikaravany se zabývá vývojem, výrobou, prodejem a servisem stylových malých karavanů. Dýky specializaci na malé karavany je firma Minikaravany největším výrobcem těchto typů v České republice. Triocamp je oblíbené kempingové místo v Praze 8 Dolní Chabry.

V hale 10 na návštěvníky dýchla nostalgie caravaningu a mohli se zúčastnit foto a video soutěže, která byla zaměřena na snímky pořízené z dovolených od roku 1962 do současnosti. Výherními cenami byl karavan v retro designu, dvoutýdenní dovolená v pětihvězdičkových kempech a digitální zrcadlovka.

Caravan Center tradičně umožňuje návštěvníkům příležitost přenocovat přímo na výstavišti. Caravan center nenabízel pouze 3.500 parkovacích míst pro obytné vozy a karavany, ale i doprovodný program, skvělou atmosféru a možnost setkat se s dalšími fanoušky caravaningu. O víkendu 2. a 4. 9. měli návštěvníci možnost navštívit i veletrh TourNatur, který nabídl novinky z pěší turistiky a outdoorového vybavení.

Termín příštího ročníku veletrhu CARAVAN SALON je 25. 8.–3. 9. 2017.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Düsseldorfu (Německo). Autor: Mgr. Robert Otepka, konzul a vedoucí zastoupení.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek