České firmy na veletrhu Intersec Saudi Arabia v Džiddě

9. 5. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České firmy na veletrhu Intersec Saudi Arabia v Džiddě Ve dnech 2. až 4. května 2017 prezentovaly české firmy své výrobky na prvním ročníku veletrhu Intersec Saudi Arabia v Džiddě, který pořádala společnost Messe Frankfurt. Česká účast byla realizována v rámci projektů ekonomické diplomacie (PROPED) za spolupráce Ministerstva zahraničních věcí ČR a výrazného finančního přispění Ministerstva obrany ČR.

Pod hlavičkou Velvyslanectví ČR v Rijádu se na veletrhu prezentovaly 4 české firmy, jejichž zástupci se veletrhu rovněž osobně zúčastnili. Firma REDO vystavovala svůj sortiment oblečení, vest a dalšího vybavení pro bezpečnostní složky, firma CS Solutions nabízela (částečně ve spolupráci s fou REDO) mobilní filtrační systémy na čištění vody a spolupráci v oblasti školení v oblasti bezpečnostní přípravy, výcviku a výkonu ochrany osob a majetku. Společnost AVEC CHEM na veletrhu představila široký sortiment ochranných filtrů, které již do Saúdské Arábie některým bezpečnostním složkám dodala. Firma TOMST vystavila elektronický obchůzkový kontrolní systém, který se vyznačuje vysokou odolností proti poškození.

Všechny zúčastněné české firmy vystavovaly výrobky, jejichž řešení jsou do značné míry unikátní a vysoce kvalitní, a proto o ně návštěvníci projevili živý zájem. V současné době firmy pokračují v jednáních o možných dodávkách do Saúdské Arábie, resp. jednají o smlouvách s perspektivními zájemci o zastupování na saúdském trhu. Veletrh se rovněž vyznačoval tím, že nebyl přístupný širokému publiku, a tak bylo možno vést s navštěvníky veletrhu, kterými byli prakticky výhradně odborníci v oblasti bezpečnosti, rozhovory na odborné úrovni.

Z oficiální české prezentace do jisté míry těžily i další české firmy, které se veletrhu zúčastnily. Těmi byly zejména Jablotron, jehož saúdský zástupce měl stánek hned vedle oficiálního stánku velvyslanectví, 2N Telekomunikace, jejichž stánek byl umístěn o pár metrů dále a v neposlední řadě i na saudském trhu etablovaný Optokon.

Velvyslanectví ČR v Rijádu poděkuje všem zúčastněným firmám – zejména pak firmě REDO, která českou účast koordinovala s ostatními účastníky v ČR – za jejich iniciativní spolupráci při organizaci české účasti na veletrhu, a oběma výše zmíněným ministerstvům za výraznou finanční podporu celé akce.

intersec
intersec
intersec

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Rijádu (Saúdská Arábie). Autor: Mgr. Petr Hošťálek, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek