České firmy na veletrhu MEDICA 2016 v německém Düsseldorfu

18. 11. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České firmy na veletrhu MEDICA 2016 v německém Düsseldorfu Ve dnech od 14. do 17. listopadu 2016 se v Düsseldorfu konal největší světový medicínský veletrh MEDICA, který patří k deseti největším veletrhům světa. Na úvod veletrhu přivítal vedoucí Konzulátu České republiky R. Otepka zástupce českých firem v rámci slavnostního zahájení českého výstavního stánku.

Z české republiky přijelo na veletrh 40 firem, z čehož 15 firem díky agentuře na podporu obchodu CzechTrade. S veletrhem MEDICA proběhl současně i veletrh COMPAMED specializující se na zdravotnickou techniku.

Dne 14. listopadu 2016 v rámci oficiálního otevření české expozice přivítal vedoucí Konzulátu České republiky v Düsseldorfu R. Otepka zástupce vystavujících českých firem. Vyzdvihnul mj. i velmi dobrou spolupráci se Severním Porýním-Vestfálskem s ohledem na aktivní podporu matchmakingových aktivit mezi firmami z této spolkové země a České republiky, na které se aktivně podílí zahraniční kancelář CzechTrade a Konzulát ČR v Düsseldorfu. Veletrh Medica patří mezi českými firmami mezi tradičně velmi oblíbené veletrhy.

Na letošní ročník dorazilo 127 800 návštěvníků, kterým se představilo více než 5 100 vystavovatelů ze 70 zemí. Celkem v 19 halách byly představeny novinky a inovace v oblasti zdravotnictví. Hlavním tématem celého veletrhu byla digitalizace.

Součástí veletrhu byly přednášky, diskuze, fóra jako např. MEDICA HEALTH IT FORUM, MEDICA CONNECTED HEALTHCARE nebo MEDICA App COMPETITION, konference jako např. Deutsche Krankenhaustag, EUROPEAN HOSPITAL CONFERENCE, MEDICA MEDICINE + SPORTS CONFERENCE a networking. Odvětvími veletrhu byla elektromedicína, laboratorní technika a diagnostika, fyzioterapie, zdravotnické technologie, nemocniční vybavení, informační komunikační technologie či zásobovací a spotřební materiál. V hale 10 byl představen např. robot, který pomáhá zpřesňovat a zrychlovat výkon lékaře při biopsii.

Na veletrhu se představilo 40 českých firem. Agentura CzechTrade na společné expozici, která byla organizována v rámci projektu NOVUMM KET, poskytla zázemí firmám ARIES, a.s.CODACO ELECTRONIC s.r.o.COMPEX, spol. s.r.o.EGO Zlín, spol. s.r.o.GENERI BIOTECH s.r.o.CHEIRÓN a.s.KLARO, spol. s.r.o.LOKKI International s.r.o.MEDKONSULT medical technology s.r.o.ProSpon, spol. s.r.o.SKALA-Medica s.r.o.Speciální Medicínská Technologie, s.r.o.TRYSTOM, spol. s.r.o.VIACELL s.r.o. a ZPT Vigantice spol. s.r.o.

Dále se veletrhu účastnily tyto firmy: Alfamedic LtdArgotech a.s.BioVendor-Laboratorni medicina a.s.,  Borcad cz s.r.o.BTL zdravotnicka technika, a.s.CN Group CZ s.r.o.DEYMED Diagnostic s.r.o.DINA-HITEX spol. s.r.o.DYNEX TECHNOLOGIES, spol. s r.o.ELISABETH PHARMACON spol. s.r.o.EXBIO Praha, a.s.GAMA GROUP A.S.GCE GroupMedirol s.r.o.MZ Liberec a.s.ONIKO-Europe s.r.o.PROMA REHA, s.r.o.ROBOTSYSTEM, s.r.o.ROYAX, s.r.o.RQL s.r.o.Seaborne Plastics s.r.o.Seiva s.r.o.TSE spol. s r. o.VIDIA spol. s.r.oWATEK s.r.o.

Termín příštího ročníku veletrhu MEDICA je 13. až 16. listopadu 2017.

Informace poskytnuta Konzulátem České republiky v Düsseldorfu (Německo). Autor: Mgr. Robert Otepka, konzul ČR v Düsseldorfu

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek