České firmy na německém veletrhu spoga 2016 v Kolíně na Rýnem

13. 9. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České firmy na německém veletrhu spoga 2016 v Kolíně na Rýnem Ve dnech od 4. do 6. září 2016 se v Kolíně nad Rýnem v Německu konal mezinárodní veletrh zahradnictví gafa a jezdectví spoga. Celkem se představilo 2032 vystavovatelů z 57 zemí. Mezi 83 % zahraničních účastníků byly i čtyři české firmy.

Pořadatelé veletrhu jsou s počtem 39 000 návštěvníků spokojení a spokojenost je i na druhé straně. 91% dotázaných návštěvníků by návštěvu veletrhu doporučilo ostatním.

V halách 1 až 7, 9 a 10 se konal zahradnický veletrh gafa. Návštěvníci mohli přijít do bezprostředního kontaktu s designovým zahradním nábytkem. Muži se mohli těšit na novinky mezi stroji pro zahradnické práce, camping, grilování či zahradnické nářadí. Ženy pravděpodobně mohly zaujmout více novinky ze světa zahradnických dekorací, rostlin, květin či osvětlení. Fórum Gartencafé přiblížilo náhled do internetového obchodu a knižních novinek pro zahradu a outdoor living. Experti zde dále hovořili o grilování a možnostech využití vlastní zeleniny a bylinek v kuchyni.  

Souběžně v hale 11 probíhal veletrh spoga zaměřený na jezdectví a k němu potřebného příslušenství a oblečení. Návštěvníci zde mohli zhlédnout horse fashion walk – přehlídku jezdeckého oblečení a stejně tak se dozvědět, že kůň s nabarvenými a ozdobenými kopyty není nic neobvyklého.

Na veletrhu gafa se představily čtyři české firmy, konkrétně Bohemia Sport Lion, spol. s.r.o. z Prahy, LIMES s. r. o. z Litomyšle, Plastkon Product s.r.o. z Mikulovic a Severochema, družstvo pro chemickou výrobu, Liberec. Společnost Bohemia Sport Lion se věnuje výrobou zahradních lehátek, dřevěného nábytku, hokejových holí a sání. Firma LIMES se specializuje na pozinkované skleníky, fóliovníky, pařeniště, kompostéry, ale i zastřešení teras, bazénů nebo zahradní techniku.

Plastkon Product se zaměřuje na produkci výrobků z plastů jako květináče, truhlíky, lopaty, sáně, čluny nebo boby. Tato firma se může pyšnit 9 600 vyrobenými květináči za hodinu. Severochema, družstvo pro chemickou výrobu patří mezi významné výrobce chemických produktů jako jsou lampové oleje, čistící prostředky na grily, podpalovače nebo ředidla.  Dále se firma ve velké míře věnuje odstraňování grafity.

Termín příštího ročníku veletrhu spoga + gafa je od 3. do 5. září 2017.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Düsseldorfu (Německo). Autor: Mgr. Robert Otepka, konzul a vedoucí zastoupení.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek