České firmy představeny na mezinárodní zdravotnické výstavě TIHE v Uzbekistánu

26. 4. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Ve dnech 18. až 20. dubna 2017 se v hlavním městě Uzbekistánu uskutečnila mezinárodní zdravotnická výstava Tashkent International Healthcare Exhibition - TIHE 2017. Příležitost představit svůj výrobní a dodavatelský potenciál využily české firmy MZ Liberec, a.s., EGO Zlín, s.r.o. a BTL zdravotnická technika, a.s.

Firma MZ Liberec, a.s. představila možnosti dodávek a montáží rozvodů medicinálních a technických plynů v nemocnicích, a to zejména kompletace zdrojů pro vybavení operačních sálů, jednotek intenzivní péče a anesteziologicko-resuscitačních oddělení. Firma v této oblasti již spolupracuje s řadou uzbeckých odběratelů.

MZ Liberec

MZ Liberec

Společnost EGO Zlín, s.r.o. společně se svou uzbeckou partnerskou firmou Medportect System již několik let v Uzbekistánu nabízí komplexní systémy biologické ochrany, logistické a dekontaminační systémy a prostředky jak pro urgentní medicínu, tak i pro dlouhodobou péči.

Medprotect

Medprotect

Již tradičním a dobře etablovaným partnerem v oblasti dodávek přístrojů a zařízení pro fyzioterapii, kardiologii, spirometrii a stejně tak i pro estetickou medicínu v Uzbekistánu je společnost BTL Medical Technologies, která na svém samostatném stánku představila řadu svých výrobků, přičemž program prezentace byl obohacen o praktické ukázky jejich použití v přítomnosti specializovaných lékařů, fyzioterapeutů atp.

Expozice českých firem na výstavě navštívil velvyslanec České republiky v Taškentu Jaroslav Siro. Součástí setkání byly i konzultace o podmínkách vstupu na uzbecký trh a o možnostech další podpory činnosti českých exportérů ve zdejším prostředí.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Taškentu (Uzbekistán). Autor: Ing. Juraj Melioris, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek