Na výstavách UzBuild, BuildTech, AquaTherm a MebelExpo v Uzbekistánu představeny české firmy

7. 3. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Na výstavách UzBuild, BuildTech, AquaTherm a MebelExpo v Uzbekistánu představeny české firmy Možnost představit svůj výrobní a dodavatelský potenciál na výstavách UzBuild, BuildTech, AquaTherm a MebelExpo v uzbeckém hlavním městě Taškentu ve dnech 1. - 3. března 2017 měly na společném stánku CzechTrade české firmy FATRA a.s., ROLTECHNIK a.s., LAUFEN CZ s.r.o. a Gebr Ostendorf – OSMA zpracování plastů, s.r.o.

Mezi prioritní směry výstavy UzBuild patřily stavební materiály a zařízení používané ve stavebnictví, technické vybavení a nářadí, podlahy, osvětlení, elektroinstalace, interiéry atp. Na výstavě BuildTech dominovaly zejména stavební systémy a zařízení, bagry, nakladače, technika k opravě a údržbě silnic, kompresory, generátory, napájecí zdroje, pneumatické a hydraulické nástroje. Výstava AquaTherm byla zaměřena zejména na topení, ventilace, klimatizace, zásobování vodou, sanitární techniku, technologie ochrany životního prostředí, bazény a obnovitelné zdroje energie. Na MebelExpo byly primárně představeny technologie zpracování dřeva a výroby nábytku.

Možnost prezentovat své výrobky formou společného stánku agentury CzechTrade využily české firmy FATRA a.s. (plastové folie pro pokrytí střech a podlah), ROLTECHNIK a.s. (sprchové kouty a vany), LAUFEN CZ s.r.o. (koupelnové vybavení) a Gebr Ostendorf – OSMA zpracování plastů, s.r.o. (plastové potrubní systémy). Slavnostního zahájení akce se zúčastnil český velvyslanec v Uzbekistánu Jaroslav Siro a obchodní rada Juraj Melioris.

Na českém stánku byl největší zájem o technologie na zpracování plastových odpadů, podlahové krytiny a fólie, koupelnový nábytek a doplňky, vodovodní baterie, sprchové kouty a rovněž o odpadní a kanalizační potrubní systémy.

Uzbecké stavebnictví patří mezi sektory se značným potenciálem růstu. Vedení země má snahu financovat s podporou státních fondů a mezinárodních finančních institucí výstavbu moderní infrastruktury a zavádění inovačních technologií, kam aktuálně patří zejména zateplování bytových domů a veřejných budov, výroba speciálních stavebních hmot, zavádění bezodpadových technologií a ekologické využití průmyslových odpadů.

Příští ročník uvedených výstav se uskuteční v Taškentu v termínu od 5. do 7. března 2018.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Taškentu (Uzbekistán). Autor: Ing. Juraj Melioris, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek