České firmy představily své produkty na únorovém veletrhu NY NOW v New Yorku

10. 2. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - České firmy představily své produkty na únorovém veletrhu NY NOW v New Yorku Veletrh NY NOW, který se v newyorském Javits Center koná dvakrát ročně, je největším veletrhem zaměřeným na produkty pro domácnost na východním pobřeží USA. Ani v únoru 2017 na něm nechyběly české firmy, mezi něž patřily Český porcelán, Smaltum či Crystalite Bohemia.

V rámci českého pavilonu prezentovaly své výrobky firmy Český porcelán a Smaltum, vlastní stánek pak měla na veletrhu firma Crystalite Bohemia. České společnosti tak měly na veletrhu možnost představit své výrobky z českého skla, smaltu i porcelánu potenciálním partnerům jak z řad klientů, tak jiných partnerů včetně například svých možných obchodních zástupců na americkém trhu.

Veletrh NY NOW je prvotřídní platformou pro rozvíjení obchodních aktivit a slouží rovněž jako indikátor inovačních trendů a budoucnosti celého odvětví. Produktově se veletrh zaměřuje na vybavení domácnosti, lifestylové doplňky a řemeslné výrobky. Díky obrovskému zájmu vystavovatelů a distributorů se veletrh koná dokonce 2x ročně a je určený převážně odborné veřejnosti, jako jsou zástupci firem, obchodníci, nákupčí a odborníci.

České užitkové výrobky pro domácnost, především pak ty ze skla, se těší nejen v New Yorku, ale v celých Spojených státech tradičně vynikající pověsti. I přes fakt, že řadě českých společností se již podařilo na americký trh s českými výrobky ze skla vstoupit, lze považovat potenciál tohoto segmentu pro další české výrobce designových a užitkových produktů stále za nenaplněný. I proto se řada českých společností účastní jak veletrhu NY NOW, tak dalších velkých veletrhů zaměřených na daný segment trhu (např. AmericasMart v Atlantě) za účelem navázání kontaktů s potenciálními distributory. Tradičně skvělé renomé českého skla a porcelánu jim přitom v této snaze výrazně pomáhá.

Účast českých vystavovatelů v rámci českého pavilonu zajišťovala agentura CzechTrade. Veletrh NY NOW se v New Yorku koná dvakrát ročně. Další se uskuteční v srpnu 2018, kdy snad budeme moci na tomto veletrhu opět představit v rámci českého pavilonu další české společnosti.

Český pavilon na NY NOW

Český pavilon na NY NOW

Český pavilon na NY NOW

Český pavilon na NY NOW

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v New Yorku (Spojené státy americké). Autor: Karel Smékal, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek